ASG, czyli nowy sposób na wykorzystywanie wolnych chwil na świeżym powietrzu

Zarówno młodzi chłopcy, jak i dojrzali panowie w zasadzie od zawsze interesowali się militariami, z bronią na czele. Mali chłopcy lubią na przykład bawić się w wojsko, używając wówczas zabawkowych pistoletów lub chociażby patyków udających pistolety. Starsi mężczyźni zwykle posiadają swoje oszczędności, które mogą być przeznaczone na oryginalne wykorzystywanie wolnych chwil.
read more

Zarówno mali chłopcy, jak i dorośli mężczyźni praktycznie od najdawniejszych czasów zainteresowani byli militariami, z bronią na czele. Młodzi chłopcy lubią przykładowo bawić się w wojsko, używając wówczas zabawkowych karabinów lub chociażby patyków udających pistolety. Dorośli mężczyźni zwykle posiadają własne oszczędności, które mogą przeznaczyć na ciekawe spędzanie wolnego czasu.

air soft gun

Autor: Mad House Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiś czas temu bardzo dużą popularność zyskał paintball – zabawa opierająca się na strzelaniu do innych uczestników ze specjalnej broni na naboje wypełnione farbą. Gry tego rodzaju najczęściej miały miejsce w lesie dywaniki (idź do serwisu) w pobliżu zrujnowanych, opuszczonych budynków. Jednak strzelanie takimi kulkami nierzadko wiąże się z znacznym bólem u trafionego uczestnika, a sprzęt do tej zabawy jest raczej drogi. Jakiś czas temu powstała alternatywa dla paintballa, będąca przy okazji gratką dla wszelkich fanów militariów. Chodzi mianowicie o air soft gun, czyli repliki autentycznej broni, używane do rozrywki.


Broń stosowana w ASG

Wymienione repliki broni to przede wszystkim pistolety, ale także karabiny i pozostałe. Ostatnio zdołano nawet skonstruować tagi granat. Broń tego rodzaju ma w pierwszej kolejności gwarantować bezpieczeństwo biorącym udział w grze i nie powodować groźnych zranień. Dla ochrony uczestnicy noszą specjalne okulary lub maski zasłaniające twarz. Tego rodzaju pistolety zazwyczaj posiadają pneumatyczny mechanizm, który wprawia w ruch kulę. Nabojami są z kolei plastikowe kulki o średnicy

militaria

Autor: 狐☯忠 ❂ Fidelis
Źródło: http://www.flickr.com

kilku centymetrów, w przeciwieństwie do kulek do paintballa puste w środku.

Odpowiednie otoczenie i nastrój

W rozgrywkach z użyciem ASG chodzi w pierwszej kolejności o odtworzenie specyficznego nastroju. Zazwyczaj więc uczestnicy odtwarzają wydarzenia z czasów wojen, z dużą dbałością o szczegóły. Do tego rodzaju szczegółów zaliczają się chociażby elementy stroju pojedynczych uczestników. Broń również bywa wykonana z większą lub mniejszą starannością.

Nie masz zamiaru zakończyć ciekawego tematu na tym artykule? Zatem zapraszamy do nowych – kliknij w źródło laser na kręgosłup szyjny i przejdź na podobną witrynę.

Rzecz jasna modele bardziej przypominające prawdziwą broń są o wiele droższe od pozostałych. Wielu fanów ASG jednak jest w stanie przeznaczyć na to nawet bardzo wysokie kwoty. W ten sposób w czasie rozgrywki można się poczuć jak podczas wojny.