Auta, które schładzają

Przemysł spożywczy to dziedzina bardzo specyficzna ze względu na materię, jakiej dotyczy. Nie można ukryć, że wymyślenie i wprowadzenie różnego rodzaju przyrządów chłodniczych spowodowało prawdziwą rewolucję w tej dziedzinie. Główny problem żywności dotyczy bowiem ograniczonego czasu przydatności do konsumowania większości artykułów. Gwałtowna zmiana nastąpiła wówczas, gdy nowy wynalazek spowodował znaczne przedłużenie okresu zdatności do spożycia artykułów żywnościowych. Kiedyś przykładowo artykuły żywnościowe jak na przykład mięso, wędliny czy sery psuły się niezwykle szybko, a o ich transporcie z miejsca na miejsce nie było mowy. Lodówki czas zdatności do wykorzystywania wydłużyły w znaczny sposób.
read more

Przemysł spożywczy to dziedzina bardzo specyficzna z uwagi na materię, której dotyczy. Nie da się ukryć, że wynalezienie i wprowadzenie różnego typu przyrządów chłodniczych wywołało swoistą rewolucję pod tym względem. Podstawowy kłopot żywności dotyczy bowiem skróconego czasu przydatności do konsumowania dużego odsetka produktów. Rewolucja nastąpiła wtedy, gdy najnowszy wynalazek spowodował znaczące wydłużenie okresu zdatności do spożycia produktów spożywczych. Dawniej przykładowo produkty spożywcze jak na przykład mięso, wędliny czy nabiał psuły się niemal błyskawicznie, a o ich przewożeniu z miejsca na miejsce nie mogło być mowy. Lodówki czas zdatności do wykorzystywania wydłużyły w znaczny sposób.

załadunek chłodni

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym etapem było wymyślenie zamrażarek, które umożliwiły niemal zupełne zatrzymanie procesu psucia się żywności poprzez jej zamrażanie. Później natomiast postanowiono połączyć zalety samochodu z cechami chłodni, co okazało się być strzałem w dziesiątkę. Od tamtego czasu wykonalne stało się przewożenie żywności nawet na wielkie odległości bez narażania jej na utratę przydatności do spożycia.

Przewożone towary
Jest wiele rozmaitych produktów i elementów, jakie można przewozić za pomocą aut z zamontowanym systemem chłodzącym. Tak jak już wspomniano, są to w pierwszej kolejności rozmaite artykuły spożywcze, które szybko tracą świeżość.

Czy zaciekawił Cię ten wpis? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to kliknij to (https://www.ctlgroup.pl/wyswietl/jak-zapakowac-przesylke) i przejrzyj tam następne fascynujące wątki. Nie czekaj!

Zaliczają się więc do nich artykuły takie jak mięso, wędliny i tak dalej. Nie wszyscy jednak wiedzą, że autami chłodniczymi przewozi się również całkowicie odmienne rzeczy. Zaliczają się do nich przykładowo kwiaty. W przypadku kwiatów ciętych temperatura transportu jest niezwykle istotna. Szczególnie w lecie wysoka temperatura spowodowałaby błyskawiczne zwiędnięcie kwiatów.

wielki samochód chłodnia

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzenia chłodnicze w autach
Samochody-chłodnie to najczęściej typowe samochody dostawcze, z tym że są one specjalnie dostosowywane do spełniania tej właśnie roli. Zazwyczaj wykorzystywane są samochodowe agregaty chłodnicze. Są to przyrządy niezwykle praktyczne i przy tym wydajne. Oprócz tego w miarę postępu technologicznego są też stale ulepszane. Ceny tego rodzaju urządzeń nie są bardzo duże, podobnie jak koszty wykorzystywania agregatów. Dużo bardziej kosztowne są na przykład urządzenia do mrożenia towarów w samochodach.