Bądź w doskonałej kondycji!

Różne są motywy uprawiania aktywności fizycznej. Bieganie, basen, jazda na rowerze to sporty uprawiane przede wszystkim dla zdrowia. Ćwiczenia na siłowni łączą i zdrowie i troskę o dobry wygląd. Natomiast przyjemność to zasadniczy powód uprawiania piłki nożnej czy Nordic Walkingu. Nieważne którą formę ruchu wybierzemy, ważne by systematycznie się ruszać. Musimy zatem wybrać taką, która da nam największą frajdę.
read more

Różne są motywy uprawiania sportu. Jogging, pływanie, jazda na rowerze to sporty mające znaczenie przede wszystkim dla zdrowia. Ćwiczenia na siłowni łączą i zdrowie i troskę o sylwetkę. Natomiast przyjemność to główny powód uprawiania piłki nożnej czy turystyki pieszej. Nieważne którą formę ruchu wybierzemy, ważne by na stałe zagościł w naszym życiu. Musimy zatem wybrać taką, która dostarczy nam najwięcej radości.

codzienne ćwiczenia

Autor: Port of San Diego
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu Polaków pokochało jogging. Z jakiego powodu? Dla zdrowia, pozbycia się napięcia, udowodnienia sobie i innym, że dadzą radę… Powodów jest tyle, ilu biegaczy.

Dodatkowo to niedrogi sport, albowiem aby biegać niepotrzebne są nam przebyte kursy (korepetycje z angielskiego) czy specjalistyczne oprzyrządowania. Powinniśmy posiadać jedynie dobre buty, ”oddychające” ubrania i… silna wola Często mówi się, że nie ma innego sportu, który tak świetnie działałby na naszą psychikę. Amatorzy tego sportu są zdania, że jeżeli pokonałeś trasę wynoszącą 21 kilometrów i w trakcie biegu nie udało ci się rozwiązać problemu, to oznacz to, że jest on nierozwiązywalny kliknij.

Bieganie to głównie dbałość o zdrowie. Nie dość, że czyni nas bardziej wydolnymi i zadowolonymi z życia, to dodatkowo zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób. Dziś w każdym mieście znajdziemy wiele siłowni i fitness klubów. Jeśli odpowiada nam ta forma ruchu, wykwalifikowane osoby przedstawią nam na początek odpowiedni do naszych oczekiwań i możliwości. Ważną kwestią jest odzież w jakiej będziemy ćwiczyć. Zwróćmy uwagę na materiał, wytrzymałość oraz elastyczność – to podstawowe kryteria.szczegóły w linku folia na samochód wzory folia na samochód wzoryPostarajmy się o koszulki, spodnie i skarpety wykonane z oddychającej tkaniny, która odprowadza wilgoć ze skóry i szybko schnie, więc i my i nasze ubrania nie jesteśmy skąpani w pocie. Dobra jakościowo odzież na trening to wydatek, który się opłaca. Autor część osób rozpoczynających ćwiczenia na siłowniach przychodzi z myślą o nabraniu masy mięśniowej. Co wiąże się z pytaniami typu, jakie suplementy pomogą im w tym zamierzeniu. W początkowej fazie polecana jest właściwa dieta i przyzwyczajenie organizmu do systematycznych ćwiczeń. Gdy już zaliczą ten etap, mogą zacząć stosować odżywki – gainery (w ich składzie znajduje się np. keratyna, glutamina, tauryna). (źródło)

Pamiętajmy jednak, że gainery to suplementy diety. Nie może być tak, iż większą część przyjmowanych kalorii będzie stanowił gainer, to tylko dodatek. Trenując intensywnie pamiętaj o właściwej diecie i suplementacji.