Bezpieczeństwo w czasie jazdy samochodem to podstawa – foteliki dla dziecka

Każdy z nas jest świadom, że na bezpieczeństwie nie należy oszczędzać. Szczególnie gdy myślimy o naszych Największych Skarbach. Niemniej jednak mimo całej wiedzy, którą posiadamy, bywa, że opiekunowie dopuszczają się karygodnych błędów. Dyktują swój wybór ceną, nabywają używane foteliki od obcych ludzi czy na serwisach aukcyjnych, a przy tym nie kontrolują atestów.
read more

Każdy z nas jest świadom, iż na bezpieczeństwie nie należy oszczędzać. Tym bardziej gdy myślimy o naszych dzieciach. Lecz mimo sporej wiedzy, którą dysponujemy, zdarza się, iż opiekunowie dopuszczają się karygodnych błędów. Kierują się ceną, nabywają używane foteliki od obcych ludzi lub na serwisach aukcyjnych, oraz nie sprawdzają atestów.

foteliki 15 - 36 kg
To prawda, wybór należytego fotelika to poważna decyzja. Wskazane jest więc rzetelnie podejść do zagadnienia i po dłuższym zastanowieniu się wyszukać odpowiedni model, który zagwarantuje maluchowi bezpieczeństwo.

Głównie, należy zatroszczyć się aby fotelik pochodził od renomowanego producenta, spełniającego wszystkie wymogi i certyfikaty.
Dużo artykułów dla dziecka można kupić z tzw. „drugiej ręki”.

Masz spory kłopot ze znalezieniem dobrego rozwiązania Twego kłopotu? Na pewno prędko pomoże Ci ta strona stajnie dla konia.

Mimo to, jeśli chodzi o fotelik samochodowy obowiązkowo kupmy nieużywany, gdyż chodzi tu o bezpieczeństwo naszej pociechy. Kupując używany w komisie, czy na bazarze absolutnie nie mamy pewności czy nie brał udziału w wypadku lub – nawet gdy z zewnątrz prezentuje się nieźle – czy podczas przenoszenia nie został obity. Po za tym, że biorąc pod uwagę starzenie się materiałów z których wykonuje się foteliki, eksperci nie pochwalają używania ich przez najmłodsze dzieci w okresie dłuższym niż 5 lat od daty produkcji.

Zanim wybierzemy fotelik, zapoznajmy się z jego kryteriami, w zależności od wagi dziecka. Foteliki 0 – 25 kg, mocowane przodem lub tyłem do kierunku jazdy zaprojektowane są dla najmłodszych dzieci. Następna kategoria wagowa to foteliki 9 – 36 kg (porównaj ceny: ) oraz foteliki samochodowe 15 – 36 kg.

Najbezpieczniejszym miejscem w samochodzie do osadzenia fotelika jest środek tylnej kanapy, pod warunkiem, że jest wzbogacony o pas bezpieczeństwa który pozwala na jego zamontowanie lub Isofix. Dziecko znajduje się w bezpiecznej odległości od boków auta w chwili zderzenia bocznego. Zasadniczo montujemy fotelik na tylnej kanapie za fotelem pasażera. Poruszając się drogą jednopasmową dziecko jest bliżej pobocza, nie przy osi jezdni, więc zmniejsza się ryzyko uderzenia, co więcej, nie nie musimy przy wysiadaniu operować fotelikiem od strony ulicy. NIE WOLNO montować fotelika na przednim siedzeniu z włączoną poduszką powietrzną – w razie wypadku grozi to utratą życia dziecka, nigdy nie zapominajmy o tym!