Chcesz oddać swoje zepsute auto na złom? Sprawdź, co musisz wiedzieć w tym temacie

Mało osób wie, ale demontowanie aut jest niezwykle ważne. Oczywiście mowa o legalnym złomowaniu, bo są przypadki, że ktoś to wykonuje bez spełniania wyznaczonych reguł.
read more

Mała liczba osób zdaje sobie z tego sprawę, ale demontowanie samochodów jest bardzo istotny. Naturalnie mowa o legalnym złomowaniu, bo są przypadki, że ktoś to podejmuje się tego bez spełnienia wyznaczonych norm.

Kasacja

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com

Każda ze stacji złomowania samochodu musi wziąć pojazd wybrany do kasacji, jednak wyłącznie jeżeli właściciel okaże wszystkie wymagane dokumenty.Tego rodzaju dokumenty to dowód osobisty, lub inny, który będą potwierdzać naszą tożsamość, karta pojazdu i dowód rejestracyjny. Wymogiem warsztatu, do którego wprowadzimy nasze auto , który nie jest dopuszczony do rejestracji, jest uznanie za nieważne wspomnianychzaświadczeń. Niezbędne jest także wydanie oświadczenia, o tym że samochód został przyjęty do kasacji.

Jednocześnie kasacja pojazdów to również wówczas, kiedy samochód jest niekompletne, więc wtedy też należy zdobyć zaświadczenie, iż tak naprawdę było. Najistotniejszym obowiązkiem takiego warsztatu jest dostarczenie w terminie do tygodnia dokumentów, które zaświadczą zniszczenie auta. Tego typu dokumenty muszą zostać wysłane do właściwego działku komunikacji. Po naszej stronie także jest obowiązek zgłoszenia się do działu komunikacji, żeby wyrejestrować samochód – sklep.techkar.pl/produkty-techkar/czesci-akcesoria-odkurzaczy-techkar/osprzet-odkurzaczy-techkar/worki-odkurzaczy-techkar,2,4260 -. Zanim to jednak zrobimy powinniśmy zapłacić dawne składki ubezpieczenia OC, oczywiście, jak wcześnie tego nie dokonaliśmy.

Co jeszcze warto wiedzieć? Kasacją i recyklingiem pojazdów zajmują się specjalistyczne zakłady demontażu samochodów. Kasacja auta nic nie kosztuje, jednak istnieją określone warunki. Auto, które przyprowadzimy musi być kompletne, z kolei jego waga musi mieć tyle, ile wynika to z dowodu rejestracyjnego. Jeśli chcieliśmy jeszcze zarobić na zużytym samochodzie, np. sprzedając jego sprawne części, liczmy się z następnymi kosztami. Jeśli specjalista stwierdzi, że samochód jest niekompletny, a jego waga jest niższa niż 90% wartości uwzględnionej w dowodzie rejestracyjnym, możemy zapłacić nawet do 10 zł za każdy „brakujący” kilogram. Nie ma się czemu dziwić – tak naprawdę sprzedaż działających części z zużytych aut to dużą część dochodów punktów demontażu samochodów.