Chiptuning – czyli, kolejny felieton pochodzący z cyklu „z czym to coś się zjada?”

Rozmyślasz nad tym, w jaki sposób ulepszyć swoje autko? Zdaje Tobie się, iż nie wykorzystujesz calutkiego jego potencjału? Jeśli tak, to idealnie dobrałeś temat do odczytania! Wewnątrz naszym pisanym dzisiaj felietonie po opowiadamy Tobie o najwspanialszym sposobie na tak nazywane „podrasowanie”, auta, czyli dobrze znany mechanikom Chiptuning! Po raz pierwszy usłyszałeś to słówko? A więc przeczytaj nasz felieton, aby po dowiadywać się o nim jak najbardziej dużo!


Napomknięty wewnątrz temacie i wstępie Chiptuning, a konkretniej: „Chip Tuning”, to najwspanialsze rozwiązanie z sytuacji, kiedy wydaje naszym osobom się, iż posiadamy samochód – określmy go słowami: „super łał” – ale jego silniczek jest słaby jak niemowlak oraz wlecze się z prędkością żółwika, który próbuje przebyć wzniesienie za góreczką.
read more

Rozmyślasz nad tym, jak ulepszyć swoje auto? Wydaje Tobie się, iż nie wykorzystujesz calutkiego jego potencjału? Jeżeli tak, to doskonale dobrałeś temat do przeczytania! Wewnątrz naszym pisanym dzisiaj artykule po opowiadamy Ci o najlepszym sposobie na tak zwane „podrasowanie”, autka, czyli wspaniale znany mechanikom Chiptuning! Pierwszy raz słyszysz to słówko? A więc odczytaj nasz artykuł, by po dowiadywać się o tym słowie jak najbardziej dużo!
Napomknięty wewnątrz temacie i wstępie Chiptuning, a konkretniej: „Chip Tuning”, jest to najlepsze wyjście z sytuacji, kiedy zdaje nam się, że mamy samochód – określmy go słowami: „super łał” – ale jego silniczek jest słaby jak niemowlę oraz wlecze się z prędkością żółwia, który próbuje przebyć wzniesienie za wzniesieniem.

samochodu

Autor: Rubbermaid Products
Źródło: http://www.flickr.com/photos/rubbermaid/2949398650/
Tego typu „wada” silnika, nie bywa spowodowana marką, czy też modelowi danego auteczka, tylko tak naprawdę jest „wadą”, którą to z pełną premedytacją przekazuje nam producent wraz z zakupem samochodziku. W rzeczywistości, każdy silniczek kryje w sobie ogromny potencjał, który zostaje „niwelowany” przez swojego wytwórcę. Dlaczego? Postaramy się na to odpowiedzieć. Zaczynającą rzeczą, która powoduje wspomniane „osłabienie” mocy silniczka auta, jest to, iż wspomniany producent zostawia pewnego typu margines błędu, w razie gdyby eksploatacja autka była nieprawidłowa.

Drugi powód to to, iż wewnątrz Europie cena autka bywa uzależniona od mocy wspomnianego silnika, a także po trzecie – Tak nazywana „Strategia fabrycznych ograniczeń”, która to pozwala dokładnie na stopniowe zwiększanie parametrów silnika, bez zmian mechanicznych w silniku.