Chlapacze jako zabezpiecznie lakieru progowego auta

Chlapacze chronią lakier progowy samochodu przed uderzeniami piachu, żwiru i kamieni spod kół, jakie uderzają z ogromną siłą w trakcie jazdy.


W większej części wersji nowych aut dostępne są fabryczne zabezpieczenia, jakie powinny być zamontowane na żądanie kupującego, albo dokupione później.
read more

Chlapacze ochraniają lakier na progach auta przed uderzeniami piachu, żwiru i kamieni spod kół, które uderzają z ogromną siłą w czasie jazdy.
W większości wersji nowych samochodów dostępne są fabryczne chlapacze, jakie mogą być zamontowane na żądanie klienta, bądź dokupione w przyszłości.

image - samochód

Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com
Zdołamy wybrać spośród różnorodnej oferty zamienników i typów wielofunkcyjnych.

Jeżeli opisywana tematyka jest warta Twojej uwagi, kliknij bez wahania pod ten link – ta strona (https://www.lontex.pl/serwis-samochodow-ciezarowych-swietochlowice) na pewno też Cię bardzo zainteresuje.

Oryginalne chlapacze skonstruowane są z najlepszych jakościowo surowców i prezentują się bardzo przyzwoicie, natomiast najtańsze zamienniki i komplety uniwersalne to zazwyczaj Produkty niskiej jakości. Przednie chlapacze hamują obijanie progów, również drzwi przez piach, także żwir. Zmniejsza się także tempo brudzenia bocznych części nadwozia. Tylne chlapacze z kolei powstrzymują ilość wody, również błota, które unoszone są przez koła, ograniczając jednocześnie brudzenie się tylnej części nadwozia.

Zaciekawił Cię ten wpis? Jeśli tak, to na pewno sprosta Twoim wymaganiom też bieżący wpis, który zaprezentowaliśmy w linku poniżej.

Ma to także ogromny wpływ na kierowców podróżujących za nami, gdyż chlapacze powstrzymają część kamieni, które mogłyby spod naszych kół wylądować na masce, bądź szybie samochodu jeżdżącego z tyłu.

Zakładanie chlapaczy jest względnie prostą czynnością, która nie wymaga specjalistycznej wiedzy, narzędzi, bądź stanowiska warsztatowego. Przy montowaniu trzeba bardzo uważać, łatwo dopuścić do defektu warstwy, jaka ochrania nasze podwozie przed rdzą.

Niektóre wzory aut wymagają wiercenia w celu zamontowania chlapaczy, psujemy tym samym bezpieczeństwo przeciwrdzewne. Przed montażem należałoby zaznajomić się z instrukcją, jaka powinna być dodana do kompletu.