chodzenie

Prędkie tempo życia a może wygoda i komfort?

Dziś modny człowiek może pokazać się w odzieży sportowej już nie tylko w drodze z siłowni albo z sali gimnastycznej, lecz także w trakcie wyjścia do przyjaciół albo do kawiarni, aby zjeść ulubione ciasteczko.

A przecie w nie tak znowu dawno minionych czasach aby oddać się tego typu przyjemności, trzeba było powrócić do domu i przebrać się w bardziej akuratny strój.
read more

Jak siłownia może wpłynąć na nasze zdrowie

To bardzo cieszy, że wzrasta w Polsce ilość siłowni – tych komercyjnych, lecz również domowych. Naturalnie jest trochę tak, iż duża część ćwiczących trochę przesada, lecz i tak większość ludzi na siłownie powoduje, że nasza nacja jest zdrowsza. To kapitalnie, w końcu wysiłek fizyczny to samo zdrowie!
read more

W jaki sposób trenować Nordic Walking – ważne informacje o tej dyscyplinie sportowej

Z pewnością nie raz obił Ci się o uszy taki termin, jak na przykład Nordic Walking. Pojęcie to jest w dzisiejszych czasach coraz bardziej znane i multum osób uprawia tą dyscyplinę sportową. Nordic Walking to cudowny sport i rekreacja, który polega na maszerowaniu z kijkami. Dyscyplina ta zapewnia ogromnie dużo korzyści, bo pozwala na szybkie spalanie dużej ilości kalorii, znacznie szybsze niż podczas normalnego spaceru.
read more