Co jest odpowiedniejsze? Pielęgnacja samochodu samodzielnie czy w myjni?

Każdy kierowca jest na to skazany, chociaż jedni to lubią, inni nie. Nie, nie mówimy o prowadzeniu samochodu, ani tym bardziej o naprawianiu. Temat będzie dotyczył mycia samochodu. Większość z nas nie trudzi się tego typu zagadnieniem, ponieważ szeroka oferta myjni, coraz większa konkurencyjność i korzystniejsze ceny nie zachęcają, aby robić to samemu. Jednakowoż istnieją zmotoryzowani, którzy preferują sami zatroszczyć się o swój samochód. Lubią w sobotni poranek zrobić przegląd, dopompować koła, oczyścić deskę rozdzielczą czy doczyścić szyby. Też jesteś taką osobą?
read more

Każdy ze zmotoryzowanych jest na to skazany, chociaż jedni to preferują, inni zdecydowanie mniej. Nie, nie mówimy o prowadzeniu samochodu, ani tym bardziej o naprawianiu. Temat będzie dotyczył mycia samochodu. Większość z nas nie przejmuje się tym zagadnieniem, gdyż szeroka oferta myjni, coraz większa konkurencyjność i korzystniejsze ceny nie zachęcają, by robić to samemu. Jednak są kierowcy, którzy lubią sami zatroszczyć się o własny samochód. Lubią w sobotni poranek wykonać mały przegląd, dopompować koła, oczyścić deskę rozdzielczą czy umyć szyby. Też jesteś taką osobą?

myjnia samochodowa

Autor: Chris F
Źródło: http://www.flickr.com

Skoro owszem, to zapewne najczęściej towarzyszy Ci kilka koniecznych rzeczy. Nie obejdzie się bez wody, szczotki lub kosmetyków samochodowych. Miej na uwadze, ażeby kupować profesjonalne produkty, nie zastępuj ich domowymi substytutami. Płyn do mycia naczyń albo mleczko do czyszczenia to naprawdę nie za szczęśliwy pomysł. Niepotrzebnie możesz zniszczyć lakier ([link]).

Mycie szyb wydaje się dość proste, tak istotnie jest, jednak pamiętaj o tym, ażeby po myciu auto mogło wyschnąć w cieniu. Jeśli samochód będzie schnął na słońcu możesz być pewny, iż promienie słoneczne zniszczą lakier. Szyby najkorzystniej umyć przy pomocy ściereczki z mikrofibry. Jej specjalne właściwości zapewniają, że nie zostawi ona żadnych śladów. Do mycia szyb korzystaj tylko płynu do mycia szyb. Jeśli jednocześnie preferujesz spróbować czegoś innego możesz spróbować chusteczek jednorazowych do mycia szyb, które są nasączone płynem. Dzięki nim jesteś w stanie zaoszczędzić czas. Dobre są też profesjonalne ściągaczki do wody, nie pozostawiają one żadnych smug.
Równie istotne jest nabłyszczenie samochodu. To najbardziej korzystny sposób, aby ochronić lakier przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami. To jednocześnie pomocne, by mycie w przyszłości było bardziej przyjemne. Ręczne woskowanie utrzymuje się przez dłuższy czas, dlatego także znakomicie odnajdują się koloryzujące woski samochodowe. Skorzystaj także z pasty do polerowania lakieru, usunie ona drobne niedoskonałości i utrzyma jakość lakieru na dłużej. Spośród kilku pomocnych produktów do czyszczenia wnętrza samochodu, na uwagę zasługują środki do czyszczenia skóry samochodowej.
myjnia samochodowa

Autor: Gary Millar
Źródło: http://www.flickr.com

To niezwykle ciekawy produkt, który pozwala na zachowanie jakości skóry na długie lata. Warto zadbać o wnętrze samochodu, bo po kilku latach można dostrzec pierwsze oznaki częstego korzystania z samochodu. Jeśli zewnątrz samochodu nie da się obronić przed czynnikami atmosferycznymi, a jedynie je zminimalizować, tak w środku samochodu – sprawdź propozycję – możemy działać bardzo skutecznie, tak by jego wnętrze długo wyglądało jak nowe. Przy odrobinie zabiegów kosmetycznych i odpowiedniej regularności to możliwe.