Co jest ważne przy zakupie nowego zbiornika paliwa i innych części do samochodu

W samochodach osobowych i ciężarowych niekiedy jest potrzeba wymiany zbiornika na paliwo lub montaż dodatkowego. Zbiornik najczęściej wymieniamy z powodu jego defektua na przykład spowodowanego wypadkiem. Niekiedy zdarza się jednak, że zbiorniki ulegają korozji; wtedy kupując nowe, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego zostały zrobione. Obecnie najczęściej jest to stal nierdzewna, jednak nie zawsze, dlatego zanim cokolwiek zakupimy warto zasięgnąć opinii specjalisty.
read more

W samochodach osobowych i ciężarowych niekiedy zachodzi potrzeba wymiany zbiornika paliwa lub montaż dodatkowego. Zbiornik najczęściej wymieniamy z powodu jego uszkodzenia na przykład spowodowanego wypadkiem. Często zdarza się jednak, że zbiorniki ulegają korozji; wtedy kupując nowe, trzeba zwrócić w szczególności uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Aktualnie najczęściej jest to stal nierdzewna, jednak niekoniecznie, dlatego zanim cokolwiek zakupimy warto zasięgnąć porady fachowca..

Autor: Volvo
Osprzęt zbiorników jest dobierany indywidualnie do każdego modelu pojazdu w zależności od typu podwozia oraz gabarytów auta i specyfikacji technicznej. W sklepach można znaleźć zbiorniki czołowych producentów samochodów ciężarowych takich jak: Iveco (www), Mercedes, Scania, Volvo.

Oprócz standardowego zbiornika dostępny jest również dodatkowy zbiornik paliwa. Pamiętajmy, że tego typu rozwiązanie musi być dostosowane do norm UE, dlatego przed zakupem poszerzmy swoją wiedzę na ten temat. Dodatkowe zbiorniki paliwa można zamieścić po tej samej stronie co zbiornik oryginalny i najczęściej tak się to robi. Niekiedy jednak, gdy nie ma wystarczającej ilości miejsca, stosuje się przeniesienie instalacji pneumatycznej w inne miejsce lub nawet na drugą stronę pojazdu.

Kompletne zbiorniki na paliwo powinny posiadać uchwyty montażowe, opaski z gumowymi podkładkami, korek paliwa zamykany na kluczyk oraz kontroler poziomu paliwa. Rzeczą równie ważną, o której należy pamiętać, jest komplet certyfikatów. Szeroką ofertę zbiorników paliwa głównych producentów zarówno do podwozi sztywnych jak i ciągników siodłowych znajdziemy na stronie internetowej sklepu.

Na pewno dobrze pomyśleć o kompleksowym przeglądzie auta, pamiętać nawet o takich drobiazgach jak silniczki krokowe (dowiedz się więcej). Szczególnie przed planowaną dłuższą wycieczką. A wtedy musimy zatroszczyć się o ogólną wygodę podczas jazdy. A co, gdy jedziemy w miejsce, w którym nigdy jeszcze nie byliśmy? Sprawmy sobie mapę, lub nawet lepiej – nawigację samochodową (nawigacja samochodowa marki Asus na stronie Wskaże nam prawidłową drogę oraz jeszcze ostrzeże przed radami na trasie.