Co najlepiej zastosować do chłodnicy? O których kwestiach należy pamiętać? Jakiego rodzaju preparat jest najlepszy?

Może dla wielu z nas to będzie ciekawostka, ale najbardziej odpowiednim płynem chłodniczym jest woda. Jest bardziej skuteczna od najbardziej profesjonalnych płynów chłodniczych, 10-krotnie bardziej skuteczna od olejów i aż 100-krotnie bardziej efektywna od powietrza. To przy tym rozwiązanie bardzo tanie. Ma jednakowoż wadę, która eliminuje ją z typowej eksploatacji. Nie jest nią powstawanie korozji, chociaż z tym się może kojarzyć. Jest nią możliwość zamarzania w temperaturach poniżej zera stopniu Celsjusza.
read more

Może dla wielu osób to będzie ciekawostka, lecz najbardziej odpowiednim płynem chłodniczym jest woda. Woda jest bardziej skuteczna od najlepszych płynów chłodniczych, 10-krotnie bardziej skuteczna od olejów ponadto aż 100-krotnie lepsza od powietrza. Jest przy tym to rozwiązanie bardzo tanie. Ma jednakże wadę, która eliminuje ją z typowej eksploatacji. Nie jest nią powstawanie korozji, choć z tym się może skojarzyć. Jest nią zdolność do zamarzania w temperaturach niżej niż 0 stopni Celsjusza.

Woda jak wiadomo jest dość kontrowersyjnym chłodzącym czynnikiem, więc trudno wyrazić jednoznacznie najlepszą opinię na jej temat. Producenci najczęściej zalecają wodę destylowaną.

Nie zwlekaj! Jeśli zaintrygowały Cię umieszczone tutaj wiadomości, to czytaj artykuł (http://busik.com.pl/oferta-indywidualna.html), który przygotowaliśmy dla Ciebie w podanym linku. W nim wyszukasz sporo detali.

Zwykła natomiast woda z wodociągów posiada zbytnio spore ilości wapnia, one natomiast odkładają się na ściankach chłodnic, natomiast woda destylowana wpływa na błyskawiczne korodowanie ścianek.

silnik

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej właściwa woda do chłodnic to woda uzdatniona z inhibitorami, co oznacza środki przeciwkorozyjne. To jednakowoż tylko teoria, bo dzisiaj nikt nie wykorzystuje czystej wody, alewarto o tym pamiętać, jak skorzystać się z różnorakich koncentratów. Mamy tak więc dzisiaj inne standardy, na przykład koncentrat płynu chłodniczego, bardzo trudno sobie wyobrazić chłodnicy bez tego rodzaju płynu.

Absorbujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez ociągania tutaj, gdyż te materiały z pewnością również uznasz za warte zerknięcia (http://www.alufinish.pl/pl/o/metalstrip-89.html).

Tego rodzaju preparaty są odpowiednio przygotowane z glikolami etylenowymi oraz propylenowymi. Preparat z etylenem jest bardziej tani w produkcji, zaś charakteryzuje go trochę wyższa temperatura zapłonu i wrzenia oraz niższa lepkość. Jego wartość temperaturowa zamarzania jest niższa. Do minusów natomiast należą krystalizacja w niezbyt wysokich temperaturach, niższa zdolność przyjmowania ciepła i większa toksyczność. Glikol propylenowy jest droższy, ale jest mniej toksyczny, nie krystalizuje się, ale gęstnieje wraz ze spadkiem temperatury aż do całkowitego braku płynięcia.

W większej ilości sytuacji wykorzystuje się jednak glikole etylenowe. Dość często płyny chłodnicze mają postać kolorowych substancji. Najczęściej spotykane są czerwone, różowe, niebieskie oraz zielone. Kolory oznaczają technologię produkcji, ale nie jest to reguła. Nie możemy być zatem pewni konkretnej technologii, jak poznaliśmy jedynie kolor. Żeby bardziej dokładnie poznać, z czym mamy do czynienia trzeba by dowiedzieć się o tym jeszcze kilku rzeczy.