Co należy się dowiedzieć nim rozpoczniesz grę w tenisa?

Tenis ma zaskakującą długą, sięgającą okresu średniowiecza historię. Sport ten bardzo szybko stał się popularny na terenie całej Europy. Teraz także jest sportem niezwykle popularnym i chociaż kiedyś określano go mianem kry królewskiej nie jest aktualnie dostępny tylko dla elit.
read more

Tenis ma zaskakującą długą, sięgającą okresu średniowiecza historię. Sport ten naprawdę szybko zdobył popularność na terenie całego kontynentu europejskiego. Aktualnie także jest sportem niezwykle popularnym i chociaż kiedyś nazywano go grą królewską nie jest teraz dostępny tylko dla elit.

Aby zacząć trenować grę w tenisa, niezbędny jest określony sprzęt: piłki do tenisa, rakieta tenisowa, wysokiej jakości buty. Piłki do tenisa są tak samo istotne, jak dobre buty tenisowe i rakieta. Ustalone przepisy regulują jaki kolor (oklejanie samochodów folią wrocław cena) powinny mieć piłki do tenisa, średnicę i wagę. Do gry w tenisa trzeba używać wyłącznie piłek o żółtej lub białej barwie. Jeśli chodzi o ich ciężar, to nie może on przekraczać 58, 5 grama. Z kolei maksymalna akceptowalna średnica piłek do tenisa wynosi 6,67 centymetrów.

Do przeszłości odeszły czasy, kiedy na korcie widywaliśmy zawodników ubranych tylko w białe stroje. Dzisiaj standardem są kolorowe stroje tenisowe. Zawodników w białych strojach podziwiać można tylko na meczach, które odbywają się na kortach Wimbledonu – jednej z dzielnic Londynu.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to przejdź do kolejnego artykułu i czytaj dalej lekarz medycyny pracy garwolin o tym, co bardzo Cię interesuje.

Rozpoczynając grę w tenisa, trzeba zastanowić się nad kupnem doskonałych butów – zobacz, ile kosztuje profesjonalna piłka do tenisa. Buty do tenisa muszą mieć przede wszystkim głęboki bieżnik, który chronił będzie przed ślizganiem się na korcie.

zerknij na stronę Novasport

Autor: K.M. Klemencic
Źródło: http://www.flickr.com

W trakcie gry w tenisa obowiązują oczywiście pewne przepisy, które określają nie tylko zasady gry, wymiary piłek tenisowych, ale również wymiary kortu. Mecze tenisowe rozgrywa się na korcie ziemnym, którego długość wynosi 23,77 metrów, a szerokość 8,23 metrów. Środek kortu jest podzielony na dwie części siatką , którą zawiesza się na wysokości 91,4 cm. Nauka gry w tenisa wymaga przede wszystkim dużo cierpliwości.

Każdy gracz, który zaczyna swoją przygodę z tą dyscypliną sportu musi się nauczyć, jak właściwie pracować nogami, ale też wielu uderzeń i chwytów. Nie warto jednak zniechęcać się niepowodzeniami, których nie będzie brakować. Przy odrobinie cierpliwości z pewnością każdemu uda się nauczyć się gry w tenisa. Nawet najbardziej znane gwiazdy tego sportu rozpoczynały swoje największe sukcesy od porażek. Tenis jest grą , w którą grać mogą wszyscy, pomaga ukształtować piękną i szczupłą sylwetkę. To dyscyplina sportowa, która pozytywnie wpłynie na całe ciało i ogólną kondycję.