Co to jest autodetailing? Jak wygląda taki zabieg? W jaki sposób się go robi?

Ostatnimi czasy coraz bardziej powszechny jest tak zwany autodetailing. Co to jest, dlaczego jest to tak popularne? Definicja podaje nam, że jest to dokładne czyszczenie, renowacja oraz konserwacja samochodu albo jego części, zarówno na zewnątrz, lecz i wewnątrz. Taki zabieg na pewno podnosi walory estetyczne i użytkowe auta, gdyż wydłuża jego żywotność, ma pozytywny wpływ na wartość rynkową pojazdu.
read more

Ostatnio wciąż bardziej popularny staje się tak zwany autodetailing. Co to jest, dlaczego jest to tak popularne? Definicja mówi, iż jest to dokładne czyszczenie, renowacja oraz konserwacja samochodu lub jego części, zarówno na zewnątrz, ale także w środku. Ten zabieg zdecydowanie zwiększa walory estetyczne oraz użytkowe auta, bo wydłuża jego żywotność, ma pozytywny wpływ na wartość rynkową pojazdu.

samochód

Autor: Tom Blackman
Źródło: http://www.flickr.com
To pojęcie jest z reguły wymienne stosowane z auto spa. W Polsce jest wciąż więcej takich miejsc, gdzie można tak wspaniale zatroszczyć się o własny pojazd. Na razie największa ilość tego typu miejsc jest w dużych miejscowościach, dlatego auto spa Wrocław ma na przykład ciekawą ofertę. Proces auto spa czy autodetallingu polega na doprowadzeniu auta do niemal idealnego stanu wizualnego, do tego od strony wnętrza, jak i lakieru. Usługę tego rodzaju przeprowadza się tak na autach nowych jak również takich wiekowych. Nie dziwi więc, iż nawet samochód prosto z salonu także możemy poddać takiemu procesowi.

W takim samochodzie usuwane są nawet najmniejsze ryski transportowe, w dalszej kolejności zaś lakier zabezpiecza się powłoką sealantu i wosku. Konserwowane są również zrobione z plastiku jak i gumowe części wnętrza. W starszych pojazdach należy również powiedzieć o korekcie powłoki lakierniczej oraz czyszczeniu nadkoli, wnęk, komór silnika jak też wnętrza. Detailing dosyć często kojarzony jest a czyszczeniem tapicerki, jakie to przecież mają w ofercie klasyczne myjnie – sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/osprzet_myjek_techkar/dysze-myjek-techkar/dysze_kanalizacyjne_techkar,2,3557 – i zakłady lakiernicze. To rzecz jasna kiepskie skojarzenia, ponieważ tego typu usługi to – jak wcześniej wspomnieliśmy – spa dla różnych rodzajów pojazdów, natomiast proces renowacji może zająć nawet od 2 do 4 dni i gdzie ogromną rolę odgrywa dokładność.

Na początek trzeba dobrze umyć samochód za pomocą specjalnej rękawicy jak również myjki (https://www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/osprzet_myjek_techkar/dysze-myjek-techkar/dysze_pary_techkar,2,3580) działającej pod ciśnieniem, oczyścić lakier z zanieczyszczeń, smoły czy owadów. Później powinniśmy przywrócić lakierowi idealną gładkość, w tym celu oczyszcza się go za pomocą specjalnej glinki. Glinka jest niesamowitym wynalazkiem, który potrafi wydobywać z porów lakieru brud niedostrzegalny dla oka, potrafi też usunąć nalot, który pozostaje na samochodzie pomimo dokładnego umycia. Jak wspomnieliśmy, istnieje coraz więcej takich miejsc, tym bardziej w dużych miastach, dlatego jak usuwanie rys z lakieru Wrocław okaże się idealnym miejscem.