Co warto zobaczyć w Pieninach? Jakiego typu atrakcje tam na nas czekają?

W wakacje Polacy często wyjeżdżają w Tatry oraz Karkonosze, zapominając o Pieninach. A to przecież jedno z najwspanialszych miejsc w naszym kraju. Pasmo to rozciąga się na długości 35 kilometrów, zaś przełomy Dunajca można podzielić na trzy części.


Górska wyprawa
Źródło: www.citypictures.net
read more

Na wakacje Polacy często wyjeżdżają w Tatry oraz Karkonosze, zapominając o Pieninach. A to w sumie jedno z najbardziej cudownych miejsc w Polsce. Pasmo to rozciąga się na długości 35 kilometrów, natomiast przełomy Dunajca można podzielić na 3 części.
Górska wyprawa

Źródło: www.citypictures.net

parking samochodowy

Autor: fuyuki-method
Źródło: http://www.flickr.com

W Pieninach możemy odnaleźć wiele ciekawych miejsc, region jest pełen atrakcji dla każdego. Odnajdą się tam więc miłośnicy przyrody, lecz również fani historii oraz poszukiwacze skarbów.

Zainteresował Cię nasz post? Zachęcamy Cię więc jeszcze dalej (https://www.windsurfing-habenda.pl/) – do naszej następnej strony. Tam oczekują na Ciebie rzetelne newsy.

Oczywiście najbardziej popularny jest przełom Dunajca. To właściwie wielki hit nie tylko wśród polskich turystów, lecz również zachwycają się nim goście z zagranicy.

Rzeka płynie na odcinku około dwustu pięćdziesięciu kilometrów na obszarze Polski i Słowacji. Najbardziej ciekawa część jest pomiędzy Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą. Pieniński Park Narodowy został stworzony w 1932 roku, tak naprawdę na jego obszarze znajdziemy większość atrakcji Pienin. Ten obszar wygląda jak cudowna kraina, a to dzięki wspomnianemu wcześniej Dunajcowi, lecz również skalnym budowlom.

Czy omawiane zagadnienie wydaje się dla Ciebie ciekawe? To wejdź i przeczytaj, co posiada rekomendowana witryna – odnajdziesz tam podobnie absorbujące dane.

Na tym terenie można odnaleźć unikatowe rośliny naczyniowe oraz interesującą faunę, bardzo często są to bezkręgowce, a wśród nich gatunki owadów, których na próżno poszukiwać w innych miejscach w naszym kraju.

W Pieniny w każdym roku przybywa sporo osób, i chociaż może stale nie jest to tak popularne miejsce jak Tatry czy Karkonosze, to zaczyna się to zmieniać. Z tego powodu jest też rzeczywiście duża baza noclegowa, tak więc jak noclegi Pieniny noclegi pieniny maja naprawdę wiele do zaoferowania dla każdej osoby. Nie jest ważne jakiego typu komfort nam odpowiada, możemy odnaleźć noclegi w różnorodnym standardzie. Być może więc poszukujemy pokoju dwuosobowego, a może dla całej rodziny – nie ma kłopotu, gdyż z pewnością coś znajdziemy.