Co warto zobaczyć w Pieninach? Jakiego typu atrakcje tam na nas czekają?

W okresie letnim nasi rodacy często wyjeżdżają w Tatry i Karkonosze, nie pamiętając o Pieninach. A to przecież jedno z najbardziej cudownych miejsc w naszym kraju. Pasmo to ciągnie się na długości 35 kilometrów, a przełomy Dunajca można podzielić na 3 części.


Górska wyprawa
Źródło: www.citypictures.net
read more

Na wakacje Polacy często wyjeżdżają w Tatry oraz Karkonosze, zapominając o Pieninach. A to w sumie jedno z najbardziej cudownych miejsc w Polsce. Pasmo to rozciąga się na długości 35 kilometrów, natomiast przełomy Dunajca można podzielić na 3 części.
Górska wyprawa

Źródło: www.citypictures.net

parking samochodowy

Autor: fuyuki-method
Źródło: http://www.flickr.com

W Pieninach możemy odnaleźć wiele ciekawych miejsc, region jest pełen atrakcji dla każdego. Odnajdą się tam więc miłośnicy przyrody, lecz również fani historii oraz poszukiwacze skarbów. Oczywiście najbardziej popularny jest przełom Dunajca. To właściwie wielki hit nie tylko wśród polskich turystów, lecz również zachwycają się nim goście z zagranicy.

Rzeka płynie na odcinku około dwustu pięćdziesięciu kilometrów na obszarze Polski i Słowacji. Najbardziej ciekawa część jest pomiędzy Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą. Pieniński Park Narodowy został stworzony w 1932 roku, tak naprawdę na jego obszarze znajdziemy większość atrakcji Pienin. Ten obszar wygląda jak cudowna kraina, a to dzięki wspomnianemu wcześniej Dunajcowi, lecz również skalnym budowlom. Na tym terenie można odnaleźć unikatowe rośliny naczyniowe oraz interesującą faunę, bardzo często są to bezkręgowce, a wśród nich gatunki owadów, których na próżno poszukiwać w innych miejscach w naszym kraju.

W Pieniny w każdym roku przybywa sporo osób, i chociaż może stale nie jest to tak popularne miejsce jak Tatry czy Karkonosze, to zaczyna się to zmieniać.

Jeżeli myślisz, że taki artykuł jest ciekawy, sprawdź na witrynie (www.domki-letniskowe.pl/atrakcje-turystyczne-na-kaszubach/) inne tego typu informacje – na pewno też okażą się dla Ciebie wartościowe.

Z tego powodu jest też rzeczywiście duża baza noclegowa, tak więc jak noclegi Pieniny noclegi pieniny maja naprawdę wiele do zaoferowania dla każdej osoby. Nie jest ważne jakiego typu komfort nam odpowiada, możemy odnaleźć noclegi w różnorodnym standardzie. Być może więc poszukujemy pokoju dwuosobowego, a może dla całej rodziny – nie ma kłopotu, gdyż z pewnością coś znajdziemy.