Co zrobić, gdy auto psuje się podczas dalekiej podróży?

Awaria samochodu może zdarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie. Bywa, że udajemy się w daleką podróż i właśnie wtedy usterka nie pozwala kontynuować podróży. Wówczas nie zostaje nic innego, jak poszukać w okolicy mechanika.
read more

Awaria auta może przydarzyć się w najmniej pożądanym momencie. Bywa, że udajemy się w daleką podróż i właśnie wtedy usterka nie pozwala kontynuować jazdy. Wówczas nie zostaje nic innego, jak znaleźć w okolicy mechanika.

samochód

Autor: Real MazdaParts
Źródło: http://www.flickr.com
Zadbaj o auto

W pierwszej kolejności trzeba zadbać o systematyczne przeglądy pojazdu. Jest to konieczne zwłaszcza przed dłuższą podróżą, jako że w drodze i z daleka od domu (oraz doświadczonego mechanika) trudniej będzie usunąć usterkę. Jeżeli zlekceważymy weryfikację stanu technicznego maszyny przed wakacjami czy inną wycieczką, możemy zepsuć odpoczynek zarazem sobie, jak i najbliższym.

Hej, spójrz na stronę!, to okazja, że jeszcze raz tak prędko wrzucili w tamtym miejscu coś aż tak ciekawego, trzeba to koniecznie sprawdzić!

Warto wiedzieć, że nawet nieduża awaria, względnie wcześnie wykryta, może gwarantować dużo mniejsze koszty naprawy. Nieprawidłowe działanie elementu zawieszenia, nierzadko przyczynia się do uszkodzenia innych elementów samochodu, a w efekcie oznacza potrzebę serwisowania na dużo większą skalę.

Znajdź mechanika

Najlepsze rozwiązanie w momencie, kiedy mamy niesprawny pojazd, to zaprowadzenie go do obeznanego i doświadczonego mechanika. Fachowiec w niedługim czasie zweryfikuje, gdzie konkretnie tkwi problem i usunie usterkę. Problem pojawia się, kiedy akurat jesteśmy w podróży i nie wiemy, gdzie w pobliżu znajduje się warsztat warty odwiedzenia. Najprościej jest wówczas skorzystać z internetu – wystarczy tylko wpisać pożądaną frazę, np. „skoda naprawa Kraków”, która uwzględni aktualne miejsce naszego postoju. W zależności od tego, jak poważna jest awaria auta, stracimy albo parę godzin, albo w gorszym przypadku nawet dzień z podróży, który wykorzystać możemy.. na zwiedzanie – w najnowszym artykule.

mechanik
Nie ignoruj usterek

Kiedy w czasie podróży zauważymy, że samochód nie do końca jest sprawny, czyli np. silnik działa „nierówno”, czy też hamulce regeneracja zacisków hamulcowych cena nie są tak ostre jak być powinny, nie należy jechać dalej, tylko jak najszybciej poszukać warsztatu. Skoda naprawa Kraków przeprowadzona we właściwym czasie może nas uchronić przed wypadkiem. I chociaż samo poszukiwanie mechanika, jak i weryfikacja usterki zajmą na pewno więcej czasu, należy pamiętać, że uszkodzony pojazd może przyczynić się do poważnego wypadku. Warto zatem stracić jeden dzień wakacji rodzinnych, ale za to mieć pewność, że bezpiecznie dojedziemy do celu.