ćwiczenia

W jaki sposób zadbać o figurę?

Każdy z nas marzy o idealnej figurze. Przeglądamy popularne magazyny i podziwiamy zdjęcia wielkich gwiazd, które są w stanie się poszczycić doskonałymi kształtami. Porównujemy własne ciało do nich i popadamy w ogromną rozpacz. Po pierwsze, najczęściej zdjęcia w takich tabloidach to wynik świetnego photoshopu. Poza tym, wielu artystów swoją idealną figurę zawdzięcza kosztownym zabiegom upiększającym. O wiele łatwiej zadbać o swoją kondycję samodzielnie.
read more

Jakie wartości posiada regularne chodzenie na fitness

Fitness to dziś niezwykle modna postać aktywności fizycznej, w szczególności pośród kobiet. Regularne uczęszczanie na fitness posiada ogromnie wiele zalet, a największą z nich jest usprawnienie stanu zdrowia oraz samopoczucia. Badania ujawniają, iż fitness wartościowo oddziałuje na nasz układ oddechowy oraz krwionośny, ponadto treningi zwiększają również nasza odporność, przez co rzadziej chorujemy. W czasie ćwiczeń uwalniają się też endorfiny, hormony odpowiedzialne za uczucie rozradowania. Jak więc widać fitness posiada naprawdę multum wspaniałych zalet!
read more

Najważniejsze zasady przy rozpoczynaniu przygody z siłownią, zalety obwodowego treningu

Siłownia staje się bardzo chętnie używanym miejscem do poprawienia swojej fizycznej formy. Wiele osób idzie tam przede wszystkim z powodu tego, aby utrzymać ciało w odpowiedniej formie, stracić nieco kalorii i poprawić siłę. Jednak w pewnej chwili wiele z tych osób, zwłaszcza dotyczy do mężczyzn, zaczyna w intensywniejszy sposób angażować się w treningi, a że siłownia w pierwszej kolejności się kojarzy z potężnymi, to i to jest podstawowym celem ćwiczących.
read more

Triathlon w upale, czyli trenowanie latem

Triathlon jest wyścigiem wytrzymałościowym, domagającym się świetnej kondycji fizycznej. Dlatego trzeba się do niego we właściwy sposób przygotować, aby móc skończyć go z zadowalającym rezultatem. W czasie lata treningi są znacznie bardziej wyczerpujące, dlatego trzeba wiedzieć, w jaki sposób ćwiczyć, aby nasza kondycja nie osłabła.
read more

Polecane odżywki i suplementacja – jakie wybrać?

Bywa, że zdarzyło nam się widzieć kulturystę, nie zawsze na żywo, ale na sto procent widzieliśmy takich sportowców w TV lub Internecie. Nie jest łatwo stworzyć takie ciało, jakie możemy zobaczyć na zawodach. Ale, jeżeli będziemy mieli profesjonalnego trenera, to na pewno damy radę. Jest kilka przypadków na świecie, które jedynie swoim samozaparciem, bez własnego trenera, osiągnęli sukces w kulturystyce, ale to wyjątki.
read more