Czasem wybierany jest leasing – co warto o nim wiedzieć?

Rzeczywistość jest taka, że nie zawsze nas na każdą rzecz stać. Wiadomo, że istnieją osoby, które stawiają na wizytę w banku po kredyt, ale nie za każdym razem jest to najsensowniejsze rozwiązanie. Powinniśmy czasem rozejrzeć się za różnymi innymi możliwościami.
read more

Prawda jest taka, że nie zawsze nas na wszystko stać. Oczywiście istnieją ludzie, którzy wybierają wizytę w banku po kredyt, jednak nie za każdym razem jest to najlepsze rozwiązanie. Powinniśmy czasem rozejrzeć się za innymi rozwiązaniami.

samochód corolla

Autor: Ian Armstrong
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy na przykład chodzi o samochody, to za każdym razem można wziąć pod uwagę leasing samochodu. Bez sensu pakować się w kredyt, bo faktycznie lepiej wybrać leasing. Jeśli nie jesteśmy pewni w jaki sposób będzie wyglądała nasza sytuacja finansowa wkrótce, to nie ma sensu ryzykować brania sobie na głowę pożyczek, a potem może i jakiś kłopotów, gdy nie damy rady spłacać pożyczki. Sensowniej wybrać leasing, który nie wymaga od nas aż takich poświęceń. Umowa leasingowa jest na pewien czas i jeżeli po tym czasie okaże się, że samochód nadal jest nam niezbędny to możemy taką umowę po prostu przedłużyć. A kiedy wyjdzie na to, że leasing przewyższa nasze możliwości finansowe to można z niego zrezygnować.

Warto sprawdzić ile narosło odsetek
Niektórzy o wszystkim pamiętają na czas a inne osoby mają spore kłopoty z wyrabianiem się w określonym terminie. Tak, więc należy naliczać im różnego typu odsetki. Jest coś takiego jak kalkulator odsetek podatkowych, który ma za zadanie policzyć ile dokładnie się danej osobie należy. Ale zdarza się i tak, że odsetki nie będą oddane, jeżeli kwota nie będzie wystarczająco wysoka – jest to ustawowo uregulowane. Podobnie zresztą jest, jeżeli chodzi o kalkulator odsetek ustawowych oblicza kwotę należną od kwoty wynagrodzenia na podstawie dnia, gdy środki powinny być przekazane, a dnia, gdy przekazane zostały faktycznie. Taki kalkulator jest dostępny w sieci. Można tam sobie samodzielnie wszystko powyliczać. Nie musimy oczekiwać jakiegoś cudu, a brać sprawy w swoje ręce i działać. Najważniejsze to nie zapominać o własnych prawach, ale też nie zapominać o własnych obowiązkach. Gdy nie umiemy przypomnieć sobie ważnych dat to zawsze można wszystko posprawdzać czy to na bankowym koncie, czy na umowie, by mieć stu procentową pewność, że wszystko we właściwy sposób policzyliśmy. Oczywiście po przeliczeniu wszystkiego w sieci, kiedy chcemy posiadać jakiś podkład, gdy np. ruszamy do szefa ze swoimi roszczeniami, to najpierw raczej lepiej pójść do księgowego, który wszystko nam zapisze w odpowiedniej dokumentacji. Więcej nacenabiznesu.pl