Czemu systematyczne czynności serwisowe są tak ważne dla długiego życia silnika, co ile czasu należy wymieniać wybrane elementy.

Każdy samochód wymaga przeprowadzania regularnych czynności serwisowych, co będzie się między innymi wiązać z regularną wymianą niektórych części. Dokładne schematy czynności serwisowych powinien dostarczyć każdy producent samochodu i warto się przestrzegać, jeśli chce się mieć pojazd w należytym stanie.
read more

Każde auto będzie wymagać wykonywania systematycznych czynności serwisowych, co będzie się między innymi wiązać z cykliczną wymianą niektórych elementów. Dokładne schematy wymiany dostarcza producent samochodu i należy się ich trzymać, jeżeli chce się mieć samochód w należytym stanie.

silnik samochodowy

Autor: James Case
Źródło: http://www.flickr.com

Dokładnie określają one, co jaki okres czasu lub przejechanych kilometrach powinno się wymienić daną rzecz, ale rzecz jasna jeśli wystąpią jakieś inne okoliczności, to należy ten czas zmodyfikować. Na przykład jeśli chodzi o olej należy go wymieniać po kilkunastu tysiącach kilometrów. Jeśli jednak któryś z kierowców tyle nie przejedzie, to i tak olej powinien zmienić, gdyż po dłuższym okresie czasu jeżdżenia traci on sporo ze swoich właściwości. Takich elementów, jakie powinno się systematycznie zmieniać, jest jeszcze kilka. Należy pamiętać o tych serwisowych czynnościach, bo są one niezwykle ważne dla żywotności silnika, a ich koszt aż tak duży nie będzie. Zmiana wszystkiego, co potrzeba będzie kosztowało może trzysta złotych, a do zaoszczędzenia będzie kilka razy tyle na reperacji auta.

Szczególnie istotną rolę będą tutaj mieć filtry, i w ich przypadku obowiązkowo należy pofatygować się do warsztatu raz na rok aby je powymieniać. Filtry powietrza odpowiadają za oczyszczanie powietrza, jakie ma być wykorzystane podczas spalania paliwa. Będą to nie tylko najróżniejsze kurze i pyłki, lecz również zanieczyszczenia stałe, takie jak drobne kamyki, piasek czy fragmenty roślin. Jeżeli któraś z tych rzeczy by się dostała do komory spalania, to silnik mógłby zostać poważnie uszkodzony, dlatego też jakość filtra ma ogromne znaczenie dla długiego życia napędowej jednostki.

Nasz wpis wydał Ci się ciekawy? Masz ochotę na kolejne opisy? Zatem nie ociągaj się i klikaj pyrzowice parking w poniższy link.

Jeśli ktoś mieszka w dużym, zapylonym mieście, to zalecana jest wymiana filtrów powietrza nawet nieco częściej.

Co około dwadzieścia tysięcy kilometrów przy silnikach diesla i pięćdziesięciu przy benzynowych wymieniać się także powinno filtry paliwa.

Czy myślisz o lepszym zgłębieniu rozpatrywanego tu artykułu? Jeśli tak, to zweryfikuj stronę (www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/volvo/v70), która też z pewnością przykuje Twoją uwagę.

Niestety o nich spora część kierowców nie bardzo pamięta, a również mają one bardzo odpowiedzialne zadanie, bowiem oczyszczają paliwo przed dostarczeniem go do układu wtryskowego.