Czy istnieją rozwiązania, by w samochodzie nie było tak głośno? Ależ oczywiście!

Dość duży poziom hałasu, jaki panuje w aucie dość znacznie obniża komfort podróżowania. Możemy to jednakże zmienić! Wyciszenie samochodu jest faktycznie realne.
read more

Dosyć spory poziom hałasu, jaki panuje w aucie dość znacznie minimalizuje wygodę podróżowania. Można to jednakowoż odmienić! Wyciszenie samochodu jest faktycznie możliwe.

Materiały wygłuszające można podzielić na dwa typy. Pierwszym z nich są maty, jakie są odpowiednie do eliminacji dźwięków o tonach niskich. Najbardziej korzystne cenowo są materiały oparte o bituminy, wykazują one ciekawe właściwości wygłuszające. Do tej grupy należą: taśma dekarska oraz najlepsze do wyciszenia maty maty samochodowe hurtownia bitumiczne. Ich najbardziej znaczną zaletą jest odpowiedni stosunek ceny do jakości, natomiast wadą konieczność podgrzania podczas wyklejania powierzchni. Bituminy również niezbyt korzystnie wytrzymują skrajne temperatury.

wygłuszenie samochodu

Autor: Jeltsin R.
Źródło: http://www.flickr.com

Bardziej kosztownym rozwiązaniem jest stosowanie materiałów na bazie gumy butylowej. Posiadają one rzeczywiście bardziej niezawodne właściwości tłumiące, co ma wpływ na niższy hałas w kabinie. Najistotniejszą wadą jest o wiele większa cena w porównaniu do mat bitumicznych. Następną grupę materiałów, które służą do wygłuszania stanowią pianki. Ich najważniejszym zadaniem jest zminimalizowanie natężenia dźwięków o tonach wysokich. Kupując je, warto kierować się kryterium wodoodporności. Materiał, jaki chłonie wilgoć nie będzie bowiem dobry do stosowania go w aucie, a do takich z pewnością zaliczają się, tak zwane pianki “piramidki”, dosyć często stosowane w studiach nagraniowych.

Bardziej korzystnym wyborem są pianki polietylenowe albo wykonane ze spienionego butylo-kauczuku, posiada on bardzo dobre właściwości tłumiące.

Jeśli ta tematyka Cię wciąga, to możesz uzyskać podobne informacje na podnoszone zagadnienie. W tym celu odwiedź proponowany serwis www (http://interauto.com.pl/samochody-ciezarowe-czesci/inne-akcesoria-do-ciezarowek/).

Bardzo dobrym pomysłem może być też wyciszanie przednich drzwi, poszycia zewnętrznego, ale również wewnętrznego. Koszt takich materiałów będzie niezbyt duży, będzie wynosił około 100-200 złotych. Wynik natomiast może naprawdę zaskoczyć. Nie tylko będzie w stanie zmniejszyć hałas w kabinie, lecz również faktycznie wyraźnie poprawi jakość dźwięku głośników montowanych w drzwiach. Powinniśmy się jednak liczyć z koniecznością ściągnięcia tapicerki, co jednak nie jest przecież wielkim utrudnieniem. Dzięki tym metodom można rzeczywiście wyciszyć samochód, ażeby cieszyć się bardziej znacznym komfortem jazdy. Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej, sprawdź też: