Czy lepiej jest kupować nowy samochód, czy może kupić używany?

Motoryzacja jest branżą, która pasjonuje wielu mężczyzn. Niemalże każdy mężczyzna pragnie posiadać prywatny wóz. I nie może to dziwić, gdyż poruszanie się wozem jest dla mężczyzn fascynującym przeżyciem. Niektórzy mają samochody dla zabawy, inni potrzebują je do pracy. Każdy jednak w końcu staje przed trudnym wyborem: czy bardziej opłaca się kupić używany wóz, czy może jest lepiej nabyć nowy? Każdy z tych wyborów ma swoje wady i zalety. Toteż należy się nad nim dość dobrze zastanowić.
read more

Motoryzacja jest branżą, która pasjonuje dużą ilość mężczyzn. Niemalże każdy facet chce posiadać prywatny wóz. I nie może to zadziwiać, jako że poruszanie się wozem jest dla mężczyzn imponującym przeżyciem. Niektórzy mają samochody dla zabawy, inni potrzebują je do pracy. Każdy tymczasem w końcu staje przed trudnym wyborem: czy zakupić nowy wóz, czy może lepiej jest nabyć używany? Każdy z tych wyborów ma swoje wady i zalety. Dlatego trzeba się nad nim dość dobrze zastanowić.

Niebieskie auto

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Kupno nowego samochodu niesie ze sobą wiele plusów. Przede wszystkim nowe auto rzadziej ulega awariom. Można nim wyruszyć w dalekie trasy mając pełne przekonanie, że dotrze się do wyznaczonego celu. Ponadto nowy wóz jest bardziej elegancki.

Jeśli chcesz znaleźć rzetelne dane, zobacz i sprawdź naszą informację (https://aristar.pl/dywaniki-bagaznikowe-antyposlizgowe-guardliner/) – tutaj znajdziesz tylko atrakcyjne oferty. Upewnij się, nie rozczarujesz się.

Nic tak nie cieszy oka, jak wóz prosto z salonu. Auto z salonu jest również objęty fachową obsługą serwisową i długą gwarancją. Mocno istotnym wozem przemawiającym za nabyciem nowego auta jest to, że klient zyskuje pewność co do wozu. Wie, w jakim ono stanie jest. Nie ryzykuje więc sytuacji zakupu samochodu z zatajonymi wadami, które wyjdą dopiero po przejechaniu dużej liczby kilometrów. Zakup nowego auta posiada jednak zarazem pewne minusy, a raczej pewne problemy. Przykładem wspomnianej niedogodności jest na przykład bardzo wysoka cena. Nie każdego stać na zakup nowego auta. Niekiedy kupno nowego samochodu wiąże się z niebezpieczeństwem jego utraty, jako że niektóre wozy są szczególnie narażone na przywłaszczenie. Nie ważne, czy nowy, czy używany, najważniejsze, by takie elementy jak sprężyny zawieszenia były dobre.

samochody po tuningu

Autor: Axion23
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrą więc alternatywą dla nowych aut są auta używane. Nabywając samochód, który ma parę lat można powziąć znaczne oszczędności. Takie wozy czasem są w bardzo dobrym stanie, co czyni je godnymi nabycia. Można nabyć stosunkowo tani i dobrej jakości auto (Winiety na autostrady) używany, jednak jest to bardzo trudne. Trzeba mieć szczęście do poprzedniego użytkownika wozu. Jeśli poprzedni właściciel dbał o auto, to nie ma problemu. Ale niestety nierzadko używane wozy mają ukryte wady, które się ujawnią dopiero po kupnie. Trzeba więc być niezwykle ostrożnym. Warto więc przed kupnem skonsultować się z profesjonalnym mechanikiem, który oceni bieżący stan techniczny auta. Pozwoli to ustrzec się późniejszych kłopotów. Ponadto zawsze można samochód dopieścić zabiegami takimi jak optyczna regulacja.