Czy niedrogie opony to dobry wybór?

Powoli zbliża się czas, kiedy powinno się opony letnie zamienić na opony zimowe. Ich wymiana jest niekomfortowym procesem. Niemniej jednak można zaopatrzyć się w opony całoroczne i nie martwić się o wymianę. Niestety na mokrym podłożu mają słabą przyczepność. Nie zapewniają one takiego bezpieczeństwa jak opony specjalistyczne. Oczywiście jest to tańsze wyjście, ale nie powinno się oszczędzać na zdrowiu i poczuciu bezpieczeństwa zarówno nas samych jak i naszych bliskich.
read more

Powoli zbliża się czas, kiedy trzeba opony letnie zamienić na opony zimowe. Ich zmiana jest dosyć niewygodnym procesem. Niemniej jednak można zaopatrzyć się w opony całoroczne i nie martwić się o wymianę. Na nieszczęście na niesuchym podłożu mają lichą przyczepność. Nie oferują one takiego bezpieczeństwa jak opony specjalistyczne. Istotnie jest to tańsze wyjście, ale nie warto oszczędzać na zdrowiu i poczuciu bezpieczeństwa zarówno nas samych jak i naszych bliskich.

Opony samochodowe

Źródło: www.interopony.pl

Idealnie sprawdzają się one w krajach, gdzie okresy zimowe są niesurowe. W naszym kraju takie opony są dobre dla samochodów, które sporadycznie są stosowane albo dla takich, które stale jeżdżą tylko i jedynie po mieście na przykład pojazdy kurierskie. Lecz i one od czasu do czasu muszą poruszać się na obrzeżach miasta, gdzie w większości przypadków jezdnie nie są odśnieżone, także w sumie dla nich również nie jest to pozytywne rozwiązanie.

Jak widać należy zainwestować zarówno w opony zimowe jak i opony letnie.

Jeśli ten wpis Cię zaciekawił, to także ta optymalna strona (https://www.avocaparkingpyrzowice.pl/cennik-parkingu.html) będzie dla Ciebie podobnie wciągająca zatem kliknij na nią.

Trzeba je wymienić już przy temperaturze powietrza powyżej plus siedmiu stopni Celsjusza, albowiem przy takiej temperaturze letnie opony twardnieją i tracą elastyczność. Warto je wymieniać w autoryzowanych placówkach obsługi, bowiem wówczas będziemy mieć pewność, że zostało wszystko fachowo zrobione. Dzięki tym oponom zostanie zachowana przyczepność na jezdniach śliskich i zasypanych śniegiem. W ich skład, w odróżnieniu do letnich, wchodzi znaczna zawartość krzemionki, dlatego też nie robią się one twarde w warunkach niewysokich temperatur i zachowują swoją elastyczność.

Wartość zarówno jednych jak i drugich jest różna. Można zakupić te lepsze, z górnej półki, ale są one sporo droższe od tych mniej słynnych przedsiębiorstw. Jednakże niewysoka cena wiąże się z mniejszym bezpieczeństwem jazdy.

Jest wiele firm oraz sklepów, które zajmują się handlem opon i felg do rozmaitych aut. Wpisując w przeglądarkę przykładowo opony bądź po prostu wchodząc na można zobaczyć ceny oferowane przez daną firmę.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Zatem zapraszamy Cię – wejdź na nową witrynę i dokonaj oceny naszych starań. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń – pytaj!

Ceny te rzeczywiście są konkurencyjne, gdyż bardzo dużo takich firm znajduje się na krajowym rynku.