Czym w rzeczywistości jest kotwica i gdzie aktualnie wykorzystuje się przeróżne haki?

Wykonywanie wielu profesji jest czasami do pewnego stopnia związane z podnoszeniem różnorodnego rodzaju przedmiotów. Do tego celu wykorzystuje się często pewne narzędzia, które posiadają pewną wspólną cechę.


Otóż jest nią to, że wiele z nich zakończonych jest hakiem, przy pomocy jakiego można by podnieść pewien przedmiot.
read more

Wykonywanie mnóstwa profesji jest czasem do pewnego stopnia związane z przenoszeniem różnorodnego rodzaju przedmiotów. Do tego celu stosuje się często pewne narzędzia, które mają pewną wspólną właściwość.
Mianowicie jest nią to, że wiele z nich jest zakończona hakiem, za pomocą jakiego można przenieść jakiś towar.

hak

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Mogłyby nim być zarówno tzw. europalety, części w autach jak i m.in. ryby, ponieważ wędka też przecież jest zakończona hakiem. Jak więc łatwo można się zorientować, wspomniany metalowy hak można by wykorzystywać w naprawdę wielu różnych dziedzinach. W budownictwie, motoryzacji czy żeglarstwie. Należałoby np. dodać, ze istnieje narzędzie pod nazwą hak operacyjny, jaki służy do odciągania określonych części ciała podczas wykonywania zabiegu. Większość ludzi stosuje jednak odmienny wariant zaczepu. W przemyśle samochodowym służy on czasami do ciągnięcia pojazdów w okresie zimowym. Część samochodów jest seryjnie wyposażona w inny rodzaj zaczepu – ten służy do holowania np. przyczepki kempingowej.
folia

Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven
Ogłoszenia

Autor: PrsF1
Źródło: http://www.flickr.com
Są poza tym haki wykorzystywane w transporcie morskim. Bywa tak dlatego, że kotwica to nic odmiennego niż hak, jakiego zadaniem jest zaczepić się do jakiegoś zatopionego w morskich odmętach elementu. Jeszcze odmienną wersją haka jest niewygodna dla jakieś osoby prawda, która w pewnych okolicznościach może być podstawą do szantażowania.

Poza tym dawniej w sklepach z mięsem witały nas popularne nagie haki. Aktualnie jednak zazwyczaj stosuje się je do przenoszenia różnorodnych towarów na małe odległości.