Dlaczego nie warto bać się preparatów i suplementów dla aktywnych?

Znakomite postępy w czasie treningów na siłowni to generalnie rola solidnego treningu i świetnie dopasowanego menu. Nieduża, aczkolwiek zauważalną rolę odgrywają różnorakie odżywki dla sportowców, dostępne w punktach sprzedaży w całej Polsce. Sporo osób ciągle obawia się tego rodzaju preparatów, uważając je błędnie za szkodliwe anaboliki. A odżywki dla ćwiczących są całkowicie bezpiecznie dla człowieka, więc można je kupować i spożywać bez obaw. Są one znakomite do uzupełniania deficytów w jadłospisie oraz do optymalizowania wysiłku.
read more

Dobre postępy w trakcie trenowania na siłowni to generalnie rola właściwego treningu i zbilansowanego menu. Nieduża, aczkolwiek zauważalną rolę posiadają rozmaite odżywki dla ćwiczących, sprzedawane w punktach sprzedaży w całym kraju. Sporo osób ciągle obawia się tego gatunku produktów, uważając je błędnie za groźne prohormony. A odżywki dla ćwiczących są zupełnie zdrowe dla człowieka, więc można je nabywać i spożywać bez obaw. Są one stworzone do uzupełniania deficytów w menu oraz do wspomagania wysiłku.

suplementy aakg

Źródło: fbb.pl
Najważniejszym składnikiem odżywczym dla pakującego na siłowni jest naturalnie białko (zobacz: białko dla kobiet) (odżywki białkowe dla sportowców). Idealnymi towarami spożywczymi, w których możemy znaleźć konieczne białko, są różnorakie mięsa, jajka oraz ryby. Zdarza się, że sportowiec nie ma ochoty codziennie jeść takich potraw, wtedy ratunkiem staje się białko w proszku. Robione jest ono zazwyczaj z serwatki. W sklepach można zobaczyć dziesiątki różnych gatunków takich preparatów. W obrocie jest masa smaków – można kupić między innymi malinowy, pomarańczowy i orzechowy. Odżywki (sklep on-line) dla ćwiczących od różnych marek odróżniają się głownie rozpuszczalnością i dawką białka.

Niezwykle przydatne dla ćwiczącego są preparaty mające w składzie BCAA (sportowesuple.pl/1146-nutrend-amino-bcaa-mega-strong-500ml.html). Ten skrót przetłumaczony to aminokwasy rozgałęzione, które są niezbędne dla muskulatury. Ich główną rolą jest zabezpieczanie muskułów przed ich spalaniem, co sprawia, że swoją gigantyczną przydatność wykazują w trakcie tygodni na paleniu tłuszczu. Trzeba je przyjmować przed, podczas i po treningu. W sprzedaży są sprzedawane pod postacią sypkiej (najczęściej z jakimś smakiem) oraz w formie pigułek.

Trzeba mieć na uwadze, że osoba, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z siłownią, nie powinna nabywać od razu torby tego typu produktów. Na solidny start pasuje smakowite białko w proszku, przez co szybko uzupełni się odpowiedni jadłospis. Wynalazki takie jak kreatyna są polecane dla bardziej obytych ćwiczących.