Doznałeś kontuzji? dobrą kurację na różne urazy

Mawia się, że nawet w miejscu, co wyglądaj jak raj nieszczęścia lubią chodzić po ludziach. Spędzamy urlop we wspaniałym kurorcie, jest faktycznie jak w raju, gdyż pogoda jest cudowna i warunki zakwaterowania również są wyjątkowe. Najlepsze są jednakże rozrywki, gry, zabawy na plaży, a później kąpiel w perfekcyjnie przezroczystej wodzie.
read more

Mówi się, iż nawet w raju nieszczęścia uwielbiają chodzić po ludziach. Spędzamy czas w wyjątkowym kurorcie, jest faktycznie jak w raju, ponieważ pogoda jest wspaniała i warunki zakwaterowania też są wspaniałe. Najlepsze są jednakże rozrywki, gry, zabawy na plaży, a później kąpiel w idealnie czystej wodzie.

doktor ikona

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

Nieszczęście jednak skrywa się za rogiem, chodzi za nami, zaciera ręce i wyczekuje na chwile, w której nas zaatakuje. Jeszcze nie teraz, jeszcze nie dziś, lecz w końcu nas dopada. Zamiast dalej przyjemnie spędzać czas na urlopie musimy prędzej powrócić do Polski i zacząć naprawiać to, co zostało nam zepsute.

Czeka Cię długa rehabilitacja, niestety tak, lecz na szczęście jest sposób na błyskawiczną i efektowną terapię. Odpowiedzią jest leczenie u doktora Paradowskiego. Czynniki wzrostu to najprościej ujmując białka, stymulują one procesy naprawcze i regeneracyjne tkanek po kontuzji. Największa ich ilość znajduje się w ziarnistościach płytek krwi, z nich uwalniane są czynniki w odpowiedzi na uszkodzenie tkanek w czasie procesu krzepnięcia krwi. Dzięki wpływowi czynników wzrostu stymulowana jest migracja komórek do miejsca uszkodzenia, tam są namnażane i różnicowane.

Kule ortopedyczne

Źródło: www.foter.com

Już od co najmniej kilku lat czynniki wzrostu stosuje się w przeróżnych gałęziach medycyny, najczęściej do skutecznej stymulacji gojenia tkanek. Bardzo obiecująco sobie dają radę w ortopedii, gdzie stosuje się je do przyspieszenia zrostu kostnego i gojenia tkanek miękkich (mięśnie, ścięgna). Czynniki wzrostu to uniwersalny lek, jaki umożliwia wyleczenie każdego schorzenia ortopedycznego, lecz pole zastosowania tego typu metody wykracza daleko poza jedną specjalizację. W warunkach operacyjnych jesteśmy w stanie stosować czynniki wzrostu dla działania, które wspomoże leczenie stawów rzekomych kości czy na przykład w rekonstrukcjach więzadeł w kolanie. W największej jednakowoż ilości wypadków stosuje się terapię czynnikami wzrostu w ambulatoryjnym leczeniu zmian zwyrodnieniowych.

Ważny odnotowania jest fakt, iż z racji, że w trakcie terapii czynnikami wzrostu mamy kontakt tylko z własną krwią, nie ma ryzyka dolegliwości wirusowych. istnieje jednakże wada – bolesność podania. Kilka dni po podaniu, wielu pacjentów czuje dolegliwości bólowe w miejscu kontuzji.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź także ten link. Podobne informacje przeczytasz również tutaj pogotowie stomatologiczne wroclaw.

Co ważne, niektóre rodzaje leków przeciwbólowych mogą zniszczyć efektywność działania czynników wzrostu, powinniśmy więc każdy dawkowany lek skonsultować ze specjalistą. W przeciwnym razie cała terapia może się nie udać – zobacz również .