Filtry paliwa i filtry powietrza w samochodzie – kiedy wypada je wymienić i czemu jest to ważkie?

Filtry w samochodzie wypada regularnie wymieniać, ponieważ w przeciwnym razie zdoła grozić to awarią i znacznym szkodom. W związku z tym każdy kierowca, który dba o swój wóz, niewątpliwie winien pamiętać o wymianie filtrów powietrza i paliwa w samochodzie. Kiedy jednak należy to zrobić?
read more

Filtry w wozie należy systematycznie wymieniać, bo w przeciwnym razie może grozić to awarią i istotnym szkodom. Dlatego każdy kierowca, który dba o swój wóz, naturalnie winien pamiętać o wymianie filtrów powietrza oraz paliwa w samochodzie. Kiedy jednak trzeba to zrobić?

Filtry powietrza zabezpieczają silnik, żeby nie dostały się do niego żadne złe zanieczyszczenia. Silnik podczas pracy zasysa faktycznie multum kurzu, nie można dopuścić do tego, żeby dostał się on do jednostki napędowej, bo może uszkodzić multum znaczących części w wozie, takich jak na przykład tłoki czy też powierzchnię cylindrów. Właśnie dlatego filtry powietrza są tak ważkie w samochodzie i wypada pomnieć o ich słusznej wymianie.
Filtry oleju silnikowego mają za zadanie ograniczanie rozmaitego rodzaju zanieczyszczeń, jakie dostają się do silnika, oczyszczają też olej. Naturalnie filtr ten nie jest w stanie wyłapać wszystkich zanieczyszczeń, wobec tego silnik w jednym stopniu i tak się nieco zanieczyszcza. Jeśli nie będziemy dbać o regularną wymianę filtra, wtedy zanieczyszczeń tych rozpocznie się robić coraz więcej, a to bezsprzecznie nie wpłynie wartościowo na pracę silnika w naszym wozie – .
filtry powietrza

Autor: mezuni
Filtry oleju z reguły wymienia się razem z olejem i uszczelką spustowego korka. Wymieniając filtr, powinno się pamiętać o tym, by korzystać tylko z oryginalnych części, jakie pochodzą od zalecanych fabrykantów. Oczywiście są one droższe aniżeli części nieoryginalne, jednak charakteryzują się niesłychanie obfitą wydajnością oraz lepiej się sprawdzają.

Filtry paliwa posiadają za zadanie mają na celu gruntowne oczyszczanie paliwa.

Te wpisy ze strony (http://www.akumulator24.com.pl/do-aut-ciezarowych.html), które zobaczysz po kliknięciu na ten odnośnik na pewno okażą się użyteczne – są one godne uwagi i mogą Cię mile zaskoczyć.

Zanieczyszczenia paliwa mogą być dosyć groźne, dlatego filtr ten zawsze powinien funkcjonować w stu procentach porządnie. Zmiana filtra paliwa nie jest kłopotliwa, w związku z tym możemy bez kłopotu wykonać ją samodzielnie. Filtry paliwa nie są również kosztowne, za nowiuteńki filtr zapłacimy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.