Garść porad jaki samochód wypożyczyć

Podczas wyjazdu służbowego do odległego miasta często wypożycza się auto. Ale które auto będzie najlepszym wyborem, gdy chcielibyśmy je wypożyczyć na dłuższy czas? Czy najlepsze jest auto z Niemiec, czy też z Francji? Sedan czy hatchback? Na te wątpliwości postaramy się odpowiedzieć w artykule.
read more

W czasie podróży służbowej do odległego miasta przeważnie wypożycza się samochód. Ale które auto będzie najlepszym wyborem, gdy chcielibyśmy je wypożyczyć na dłuższy czas? Czy będzie to auto z Niemiec, czy też francuskie? Sedan czy kombi? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w w tym poradniku.

autostrada

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Wybór aut jest całkiem szeroki, dlatego o radę poprosiliśmy pana Jarosława, którego firma wynajem aut Wrocław, posiada dużą flotę samochodów i doświadczenie w tej kwestii.

Sporo zależy od profesji

Jak twierdzi nasz rozmówca, bardzo dużo zależy od charakteru pracy. Całe szczęście wybór jest duży i dostępnych jest sporo możliwości jak przykładowo wynajem aut wrocław, gdzie można wybierać z prawie 50 aut i dobrać je do zawodu. Gdy jest to np. finansista, to na pewno nie powinien wynajmować najtańszego auta jak Ford Fiesta czy inne samochody miejskie.

Te informacje pochłonęły Cię bez reszty? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej przyczepki producent danych na pozostałych stronach – odnajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

Również auto typu kombi nie jest dobrym wyjściem. Co warto wybrać? Na pewno przynajmniej coś ze średniej klasy w wersji sedan lub też hatchback. Najlepiej się prezentują ciemne kolory, jak czarny czy granatowy. A dokładniej auta jak Opel Vectra, Skoda SuperB czy Toyota Avensis są minimum o którym rozmawiamy.

Gdy ktoś jest na przykład sprzedawcą czy handlowcem to nie potrzebuje zwracać aż takiej uwagi na prezencję. Wtedy spokojnie może wypożyczyć auto kombi, które na dodatek będzie się przydawało podczas załatwiania spraw w mieście.

Pojemność też ma znaczenie

auto miejskie

Istotne jest by dobrać silnik w zależności od tego, ile chcemy podróżować. Jeśli planujemy przejechać mało kilometrów, to na pewno możemy zdecydować się na auto z silnikiem benzynowym. Jednak jeśli zamierzamy wiele jeździć, to najrozsądniej chyba wybrać diesla. Niewiele palą i są ogólnie lubiane przez większą część kierowców, dlatego wiele wypożyczalni ma ich więcej na stanie.

Wygląd też jest istotny

Taka wyprawa to też szansa na wynajęcie auta, które nam się podoba. Dzięki temu możemy przekonać się w
praktyce jak jeździ i mieć trochę zabawy podczas podróży służbowej.

Sprawdź:
Wypożyczalnia samochodów Auto24
Rogowska 8
54-440 Wrocław
tel. 785 242 425