Jak chronić auto przed rdzą? O jakich kwestiach w szczególności powinniśmy pamiętać?

Rdza jest faktycznie sporym problemem dla każdego właściciela pojazdu, lecz nie atakuje tylko nadwozia starych samochodów, ale wielu zupełnie nowych. W niektórych modelach pierwsze ogniska korozji pojawiają się już po dwóch latach. Takie dość skrajne przypadki są spowodowane wadliwym zabezpieczeniem samochodu, czyli korzystania z nieskutecznych zabezpieczeń lub za bardzo małą ich ilością. To jednakże nie wszystko.
read more

Korozja jest faktycznie sporym problemem dla każdego właściciela auta, lecz nie atakuje jedynie nadwozia starych pojazdów, ale wielu zupełnie nowych. W kilku typach pierwsze ogniska korozji pojawiają się już po dwóch latach. tego typu dość skrajne przypadki są wywołane niezbyt dobrym zabezpieczeniem auta, czyli korzystania z nieskutecznych zabezpieczeń lub za bardzo małą ich ilością. To jednakże nie nie jedyny problem.

olej do samochodu

Autor: Dylanlspangler
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli konkretny model auta jest na pewno podatny na korozję, może to wynikać z błędów konstrukcyjnych, co oznacza na przykład z niedobrego zaprojektowania odpływów wody. Jednakowoż w takiej sytuacji musimy poczekać parę lat, zanim zobaczymy widoczną rdzę. Jednym z powodów tego typu szybkiej korozji jest nasz klimat, jaki odznacza się zmiennością pogody. Najbardziej ciężki okres – co nie dziwi – to zima, gdy rdza ma świetne warunki do rozwoju.

Dość znaczna wilgotność, a również sypanie dróg agresywnymi chemicznymi środkami, jakie rozpuszczają lód wpływa na szybsze niszczenie nadwozia. Korozja najkorzystniej tworzy się w profilach zamkniętych. Ażeby skutecznie zabezpieczyć samochód przed korozją powinniśmy zacząć działać, zanim stanie się ona widoczna.

samochód

Autor: vivek jena
Źródło: http://www.flickr.com

Korozja dość często zaczyna rozwijać się wewnątrz nadwozia w zakamarkach, w jakich na co dzień nie można zajrzeć. W tych miejscach również gromadzi się wilgoć. To różnego typu profile zamknięte, co oznacza podłużnice, wnęki drzwi a także tylne nadkola. Gdy rdza jest dostrzegalna na zewnątrz nadwozia, to jest już za późno na działania antykorozyjne. Trzeba więc przystąpić do kosztownej renowacji nadwozia, gdyż powierzchnia objęta korozją wewnątrz jest na pewno większa.

Fascynuje Cię ten tekst? Jeśli tak, to odwiedź źródło audi a6 c6 tuning a odkryjesz tam interesujące informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Generalnie korozja to problem nie tylko nadwozia, lecz również może objawiać się w pozostałych obszarach naszego samochodu.

Stąd więc, żeby efektywnie z nią walczyć pamiętać musimy o powyższych wskazówkach, ale dodatkowo powinniśmy używać najlepszych preparatów, jak olej antykorozyjny – np.

Zainteresował Cię powyższy komentarz z www? Jeśli go nie aprobujesz, to zachęcamy do polemiki. Każda wymiana myśli jest mile widziana.

na stronie sklepu , jaki zdecydowanie ma wpływ na zmniejszenie rozwoju tego niezbyt przyjemnego problemu. Pamiętajmy więc, że niezawodna, jak w wielu pozostałych sytuacjach, jest profilaktyka. Tylko dzięki niej realne jest zachowanie najlepszej kondycji naszego samochodu.