Jak dbać o samochód, żeby nie zniszczyć lakieru? To nie tak proste jak się wydaje. Dowiedzmy się dlaczego.

Mycie to bez wątpienia ważna czynność pielęgnacyjna auta. Sporo osób przyzna, iż mycie samochodu jest proste, to jednak błędne myślenie. Może to dziwne, lecz ważnym pojęciem, jakie musimy wiązać z myciem pojazdu jest bezpieczeństwo. Z jakiego powodu tak jest, ponieważ bardzo często taki samochód jest zrobiony z delikatnych, wrażliwych materiałów, może różnie zareagować na środki myjące. To również wpływa na jakość lakieru, który w czasie niewprawnego czyszczenia może być uszkodzony. Lepiej zlecić pielęgnację samochodu specjalistycznym firmom, jak myjnia samochodowa Wrocław.
read more

Mycie to na pewno ważna czynność pielęgnacyjna samochodu. Wiele ludzi zgodzi się z tym, iż mycie auta jest proste, to jednak nieprawda. Może to dziwne, ale ważnym pojęciem, jakie musimy wiązać z czyszczeniem pojazdu jest bezpieczeństwo. Czemu tak jest, bo bardzo często nasz samochód jest wykonany z delikatnych, wrażliwych surowców, może różnie zareagować na kosmetyki. To również wpływa na jakość lakieru, który podczas niewprawnego czyszczenia może zostać uszkodzony. Dobrze jest zlecić zajęcie się samochodem profesjonalnym firmom, jak myjnia samochodowa Wrocław.

myjnia samochodowa

Autor: Chris F
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo osób zastanawia się, jak często czyścić samochód? Odpowiedź jest dość oczywista, gdyż trzeba to robić tak często, jak często występuje taka potrzeba. Może być to raz na tydzień, raz na dwa tygodnie, zależy, lecz warto wiedzieć, iż sporo zależy od aktualnej pory roku. To oznacza, iż w zimę lub też jesień można to robić częściej. W tym miejscu pewna uwaga: zbyt częste mycie może nieść ze sobą pewne ryzyko. Warto zapamiętać, iż bardzo częste czyszczenie zabija żywotność wosków naturalnych. Tego typu mycie to także dość łatwa droga, żeby zniszczyć lakier. Większość tego rodzaju zniszczeń będzie właśnie powstawać podczas czyszczenia, i to bez względny na stopień ostrożności i zachowanie wszystkich koniecznych procedur bezpiecznego mycia. Jeżeli natomiast będziemy używać odpowiednich artykułów i techniki, to istnieje szansa, że zminimalizujemy skutki oraz ilość defektów.

mycie samochodu

Źródło: pixabay.com

W najlepszych myjniach, jak myjnia ręczna Wilczynsky używane są takie kosmetyki, więc możemy być pewni, że nasz samochód będzie bezpiecznie wyczyszczony. Najważniejsza zasada jest jednak ta, żeby myć auto wtedy, gdy faktycznie nosi większe ślady zabrudzenia, to znaczy, że na kołach osiadł wyraźny pył z klocków, a lakier wydaje się być mocno zakurzony. Nie ma sensu natomiast tego czynić częściej aniżeli raz w tygodniu. Co więcej, jeśli chcemy mieć pewność, że nasze auto będzie pielęgnowane z najwyższą jakością i starannością, zawsze warto powierzyć je profesjonalistom. Na pewno na takie miano zasłużyła myjnia (sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/weze_do_myjek_techkar/weze_stalowe_techkar/weze_stalowe_35m_techkar,2,3625) Wrocław.