Jak korzystnie kupić auto na własną działalność

Wiele osób, które mają swoją działalność zazwyczaj decyduje się dosyć prędko na kupno firmowego samochodu. Oczywiście na początku prowadzenia własnego biznesu nie mamy odpowiednich funduszy na taki wydatek i jeździmy swoim prywatnym autem.
read more

Wiele osób, które prowadzą swoją firmę zazwyczaj w niedługim czasie postanawia kupić samochód na firmę. Naturalnie na początku prowadzenia własnego biznesu nie mamy wystarczających funduszy na taki wydatek i korzystamy ze swojego własnego samochodu.

wnętrze samochodu

Autor: Tracie Hall
Źródło: http://www.flickr.com
To, co warto wiedzieć, to przede wszystkim jakie koszty podatkowe możemy sobie odliczyć jeżdżąc prywatnym autem, a jakie w sytuacji, gdy mamy auto na firmę. Z jeszcze inną sytuacją będziemy mieli do czynienia jeśli nasza firma zajmuje się transportem.

Jeśli w firmie korzystamy z własnego samochodu, wówczas możemy odliczyć od podatku w pierwszej kolejności koszty paliwa. W tym celu musimy prowadzić ewidencję przebiegu takiego pojazdu, która będzie podstawą do rozliczenia z fiskusem. Naturalnie istnieje pewien limit kosztów do rozliczenia w danym okresie. Co jeszcze możemy rozliczyć w kosztach firmy? Głownie konieczne usługi serwisowe, na przykład przegląd techniczny czy niezbędną naprawę. Oprócz tego rozliczymy też obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu.

Niestety nic nie poradzimy na to, że samochód, którego używamy w naszej firmie zużywa się znacznie szybciej. Często już po kilku latach musimy kupić nowszy model, aby nie ponosić kosztów coraz częstszych napraw. Wówczas warto rozważyć dwie opcje, dzięki którym auto stanie się składnikiem majątku przedsiębiorstwa.

Przykład samochodu marki Ford

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli planujemy kupno nowego samochodu, powinniśmy zawczasu rozważyć możliwości sfinansowania takiego zakupu.

Odpowiada Ci ten materiał? Super, jednak kliknij ponadto tu – przeczytasz tam bardzo unikalny serwis (https://sklep.techkar.pl/pianownica-pa-shiny-garage-fruit-1l,3,3584,2703), który również będzie dla Ciebie wartościowy.

Zazwyczaj są to dwie możliwości: kredyt lub leasing Bydgoszcz z Jakie zatem są znaczące różnice? Jeśli kupujemy samochód na kredyt, to odliczymy sobie, między innymi, koszty amortyzacji i podatek VAT, wliczony w cenę zakupu. W leasingu nie możemy odliczyć amortyzacji. Są jednakże inne plusy takiego sposobu finansowania. Przede wszystkim to, że raty leasingowe odliczamy kompleksowo, bez podziału na odsetki, dzięki temu auto firmowe może pracować na spłatę kolejnych rat leasingowych. Poza tym warto kupić auto w leasing Gdańsk, jeśli ma to być kosztowny model. Wówczas według podatkowych przepisów możemy odliczyć VAT dwukrotnie.

Żeby odnaleźć ciekawe zagadnienia w sieci, to na początku kliknij w link mieszczący się tu i przejdź dalej – zapewne nie będziesz żałować.

Pierwszy raz w związku z ratami leasingowymi, drugi raz w związku z wykupem samochody po leasingu. Jest to więc idealna opcja, gdy w grę wchodzą auta prestiżowych marek, będące ważnym elementem wizerunku przedsiębiorstwa.