Jak kupić pasującą piłkę tenisową?

Wiele osób nie docenia znaczenia piłek tenisowych. Prawda jest jednak taka, że odpowiednio dobrana piłka ma wpływ na przebieg gry.Profesjonaliści używają nowych piłek prawie w każdym momencie. Trenują takimi, aby w celu przystosowania się do nich i wiedzieć jak ich użyć, gdy zaczyna się mecz. Zawodowcy pierwszy raz zamieniają piłki do tenisa już po siódmym gemie meczu, a potem czynią tak konsekwentnie co 9 kolejnych gemów. To chyba trafnie obrazuje, jak bardzo istotny jest cały ten proceder.
read more

Wiele ludzi nie docenia wagi piłek tenisowych. Prawda jest jednak taka, że dobrze dobrana piłka może zmienić przebieg gry.Profesjonalni zawodnicy używają nowych piłek właściwie w każdym momencie. Trenują nimi, aby w celu przyzwyczajenia się do nich i wiedzieć jak ich wykorzystać, gdy zaczyna się mecz. Gracze pierwszy raz zamieniają piłki do tenisa już po 7 gemie meczu, a potem czynią tak konsekwentnie co dziewięć kolejnych gemów. To chyba trafnie obrazuje, jak bardzo ważny jest cały ten proceder.

Więcej tutaj

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Piłki (Poldan Net sp. z o.o.) do tenisa możemy podzielić na 2 podstawowe kategorie – piłki bezciśnieniowe i piłki ciśnieniowe. Piłki bezciśnieniowe mają grubszy kauczukowy środek i zachowują dobrą jakość odbicia, dlatego mogą być używane przez dłuższy czas.Główna charakterystyka tych piłek to znaczna twardość oraz ciężkość przy odbiciach, co powoduje, że kontrola uderzenia jest trudniejsza.Taki wybór to idealne rozwiązanie na treningi albo dla amatora. Piłki takie kupuje się w wiadrze albo w worku.Piłki ciśnieniowe są lżejsze i miękkie, a więc w przeciwieństwie do omawianych wcześniej piłek, zawodnik odczuwa dużą przyjemność z gry, z powodu kontrolowania uderzeń. Piłki te powinny być używane regularnie, ponieważ każdy dzień to utrata ciśnienia, a więc niższy kozioł piłki i brak komfortowej gry.To doskonałe rozwiązanie dla osoby grającej regularnie lub profesjonalnie. Piłki pakowane są po 3 albo cztery sztuki w specjalnym pojemniku, a po jego otwarcie powinno się usłyszeć charakterystyczny dźwięk, który jest spowodowany uwolnieniem ciśnienia. Aby skontrolować czy piłka ciągle nadaje się do grania, podnosi się ją na wysokość 100cali, puszcza i czeka aż się odbije od twardej powierzchni. Jeżeli po koźle wzbije się ona na wysokość 40 cm, to oznacza, że wciąż jest doskonale napompowana. Przeciętnie piłka powinna wystarczyć na rozegranie 6-8 setów (Oferta firmy Novasport).

piłka na korcie

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com

Każda firma produkująca piłki ma w ofercie 3 rodzaje piłek: poziom zawodowy,mistrzowski i rekreacyjny. Poziom profesjonalny to najlepsze piłki producenta, przez co wiele zawodowych turniejów tenisowych decyduje się na korzystanie z danej marki.Takie piłki gwarantują jakość i solidność na wysokim poziomie. Poziom mistrzowski to piłki nieco gorsze od wcześniej omawianych, ale dla większości graczy średnio-zaawansowanych będą więcej niż satysfakcjonujące. Ostatnio poziom przeznaczony jest dla rekreacyjnych graczy jak i do treningowego użycia, dlatego tych piłek nie używa się przy turniejowej grze na punkty. Jest wiele rodzajów piłek tenisowych, ale na decyzję, które wybrać – ma wpływ wiele czynników.Wybór złych piłek może mieć tak samo niekorzystny wpływ na grę zawodnika jak brak odpowiedniej dla jego umiejętności rakiety.