Jak należy myć auto, aby cały czas prezentował się pięknie? Oto kilka porad

Co świadczy o tym, że jesteśmy gentelmenami? Na pewno dobre maniery jak również wychowanie, ale też to jak wyglądamy, idealnie wyprasowana koszula, wypastowane buty i oczywiście zadbany pojazd. No bo jakby to wyglądało, gdybyśmy mieli doskonale skrojony garnitur jak i modne obuwie, a nasze auto przedstawiałoby się jak po rajdzie samochodowym, ubłocone po sam dach? Nie trzeba chyba nawet mówić.
read more

Co świadczy o tym, że jesteśmy gentelmenami? Na pewno dobre maniery oraz wychowanie, lecz również wygląd zewnętrzny, gładko wyprasowana koszula, czyste buty i rzecz jasna zadbany samochód. No bo jakby to wyglądało, gdybyśmy mieli piękny garnitur i eleganckie buty, a nasze auto wyglądałoby jak po rajdzie Paryż-Dakar, ubłocone po sam dach? Nie trzeba chyba nawet mówić.

Najlepiej zadbać o samochód (klikaj) korzystając z porad profesjonalistów, jak kosmetyka samochodowa Wrocław, lecz jeżeli chcemy popróbować na własną rękę, choćby od czasu do czasu, możemy się tym zająć, ale warto znać parę reguł, dzięki czemu nasze auto rzeczywiście będzie się dobrze prezentować – zobacz co do zaoferowania ma kosmetyka samochodowa wrocław. Niezbędne będzie wiadro, szampon samochodowy, najlepiej ten z pH neutralnym, rękawica z mikrofibry i wosk. Co do rękawicy, to z pewnością jest lepsza aniżeli klasyczna gąbka czy też stare szmatki albo koszulki. Przy tym do czyszczenia dobry będzie także ręcznik do wytarcia, dobry jest z mikrofibry, oraz środek do czyszczenia felg.

samochód po zabiegach kosmetycznych w warsztacie Wrocław

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

W trakcie mycia pojazdu nie można od razu przejść do nakładania szamponu, a to przez to, że drobinki piasku, które są na lakierze mogą go porysować. Dobrze jest po prostu na początek zmyć dokładnie wodą całe auto. Idealnie jakbyśmy mieli myjkę ciśnieniową, lecz zwykły wąż także będzie odpowiedni. Koniecznie nastawmy na jak najbardziej mocny strumień wody. Bardzo istotne jest czyszczenie karoserii. Mycie najlepiej rozpocząć od powierzchni poziomych, jak dach lub maska, zaś następnie musimy zabrać się do miejsc płaskich oraz pochyłych. Te najgorsze, najbrudniejsze elementy dobrze jest sobie zostawić na koniec.

Aby dobrze zabezpieczyć się przed ryzykiem porysowania lakiery trzeba zastosować ruchy proste, nie róbmy również kolistych ruchów, sprawdź nas: . Tak powinno się postępować na każdym etapie, także w trakcie wycierania i woskowania. Po umyciu trzeba spłukać pianę i dokładnie wytrzeć samochód. To bardzo istotny element, przez to można zapobiec powstawaniu smug oraz zacieków.

Otwórzmy drzwi i wytrzyjmy progi, ponieważ tam również na pewno przedostała się woda. Na tego typu mycie trzeba na pewno dużo czasu, więc nie każdy sobie może na to pozwolić. Nie ma się co przejmować, zawsze możemy skorzystać z usług profesjonalistów, jak polerowanie lakieru Wrocław.