Jak nowoczesna medycyna przychodzi z pomocą sportowcom po urazach i umożliwia im przejście skutecznej rehabilitacji

Bycie sportowcem, zwłaszcza tym wybitnym, jest źródłem dużej satysfakcji. Z jednej strony zdobywanie trofeów wiąże się z zaszczytem, a nawet sławą ogólnokrajową czy europejską. A z drugiej, ciało poddawane ciągłym ćwiczeniom staje się zdrowsze niż organizm facetów, którzy bez przerwy leżą na wersalce przed telewizorem, zamiast pójść chociażby na spacer.
read more

Bycie sportowcem, zwłaszcza tym wybitnym, jest źródłem sporej satysfakcji. Z jednej strony zdobywanie pucharów z zaszczytem, a nawet sławą ogólnopolską czy globalną. A z drugiej, ciało poddawane ciągłym ćwiczeniom staje się zdrowsze niż organizm facetów, którzy bez ustanku leżą na wersalce przed telewizorem, zamiast pójść choćby na spacer.

Niektórzy napomykają o tym, że nie tylko wyczynowe uprawianie sportów może łączyć się z możliwymi kontuzjami, czyli np. złamaniami, w wtedy potrzebna jest wizyta u specjalisty, a nim bywa w większości przypadków lekarz sportowy.

Rehabilitacja

Autor: MartialArtsNomad.com
Źródło: http://www.flickr.com

Każda kadra skoczków narciarskich ma w swoim składzie nie tylko trenerów, ale również doktorów nauk medycznych. Czuwają oni nad kondycją oraz świetnym samopoczuciem zawodników. Gdy jeden z nich ulega wypadkowi, to taki właśnie medyk dba o ty, żeby łyżwiarz jak najszybciej wrócił do zdrowia. Czasem przydaje się również rada rehabilitanta. Fizjoterapeuta ma za cel, mówiąc prozaicznie, postawić na nogi zawodnika, który wprzódy miał mniej bądź bardziej groźny wypadek.

Wyrażeniem rehabilitacja Kraków będą też zainteresowani sportowcy miłośnicy sportów, którzy nie są zawodowcami w konkretnej dyscyplinie – więcej rehabilitacje.orgoznają różnego rodzaju stłuczeń, które nierzadko uniemożliwiają powrót do wcześniejszej aktywności. Jeszcze przed postawieniem diagnozy, lekarz musi przeprowadzić potrzebne badania. Jednym z nich pozostaje EMG – dzięki specjalistycznemu urządzeniu możliwa staje się ocena stanu mięśni.

Urazy sportowców

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com
A to, jak wiemy, przyczyni się do tego, że rozpoznanie będzie nieprzypadkowe. W taki sposób współczesna technika przysłużyła się do poprawy jakości życia zawodników i niebagatelnie skróciła czas powrotu do zdrowia, jeśli weźmiemy pod rozwagę także inne sprzęty wykorzystywane w diagnozie i leczeniu.
Lekarz sportowy to ktoś więcej niż tylko medyk. Musi on mieć świadomość, że każdy wyczynowiec, który wystukuje na klawiaturze notebooka frazę rehabilitacja Kraków, potrzebuje nierzadko wsparcia psychicznego.

To oczywiście jeszcze w żadnym razie nie oznacza, że taki chory ma szukać wziętego psychologa – najzwyczajniej trzeba wykazać się daleko posuniętą empatią, która bywa we wspomnianym przypadku nieodzowna. Zresztą najprawdopodobniej każdy doskonale wie, że dobra kondycja psychiczna zapewnia o dużo szybszy powrót do zdrowia, a czas bywa dla amatorów sportów letnich bezcenny – czytaj więcej.

czytaj więcej