Jak ośrodek miejski to rzecz jasna wiele miejsc do parkowania. Jak to się prezentuje dzisiaj i jak możemy zdefiniować takie miejsce postojowe?

Chciałoby się stwierdzić, iż parking jaki jest każdy widzi. Tylko każdy widzi inną rzeczywistość. Dla jednej osoby więc parking będzie miejscem zawsze mało potrzebnym, tak mogą przyznać osoby nie posiadające samochodów. Jeśli z nich nie korzystamy to istnieją, choć przecież można się obejść bez nich. Diametralnie inną opinię przedstawi człowiek, jaki ma auto i często korzysta z parkingów, szczególnie jeżdżąc po mieście i załatwiając wiele spraw. Dla tego typu osoby parking jest obowiązkowy. Jak jest właściwie z tym parkingiem i czy możemy podejść do tej tematyki obiektywnie? Jasne, że tak!
read more

Chciałoby się przyznać, że parking jaki jest każdy widzi. No ale każdy widzi coś innego. Dla jednej osoby więc parking będzie miejscem zawsze zbędnym, tak mogą przyznać osoby nie posiadające aut. Skoro się z nich nie korzysta to są, choć w sumie możemy sobie poradzić bez nich. Całkowicie odmienne zdanie przedstawi człowiek, jaki ma auto i dość często korzysta z parkingów, szczególnie jeżdżąc po mieście i załatwiając wiele spraw. Dla takiej osoby parking jest obowiązkowy. Jak jest właściwie z tym parkingiem i czy możemy podejść do tej tematyki obiektywnie? Jasne, że tak!

samochody na parkingu

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Parking to najłatwiej rzecz ujmując, właściwe miejsce do parkowania pojazdów mechanicznych lub innych środków komunikacji. Wyróżniamy różne formy budowlane, lecz w największym stopniu znany podział to tego typu na parkingi terenowe oraz parkingi piętrowe, czyli tak zwane garaże wielokondygnacyjne. Jednocześnie, z powodu poziomu posadowienia parkingi dzielić można podzielić na podziemne i naziemne. Miejsca postojowe na parkingu muszą być dopasowane do rozmiaru i charakterupojazdów, a także uwzględniać sposób parkowania danego samochodu.

Najczęściej chodzi o auta osobowe, gdzie pojedyncze stanowiska postojowe mają umiejscowienie prostopadle do jezdni. Na podstawie naszych przepisów budowlanych wymiary minimalne powinny wynosić od dwustu trzydziestu do 500 centymetrów, zaś przylegająca jezdnia powinna mieć 600 centymetrów szerokości. Takie wymiary zależą od określonego państwa, przykładowo w pozostałych państwach spotyka się bardziej znaczne, jak i mniejsze parkingi.

Nie ociągaj się! Jeśli zainteresowała Cię istota naszego wpisu, to doczytaj i sprawdź (http://artgrafcars.pl/) kolejne bardzo zajmujące wiadomości w nowym poście.

Istnieją oczywiście również specjalne miejsca do parkowania, na przykład dla niepełnosprawnych. Takie stanowiska muszą wynosić od 360 na pięćset centymetrów. Badania odnoszą się do korzystania z parkingów potrafią zaskoczyć, bo auta w mieście najczęściej spędzają swoje miejsca na parkingu (dziewięćdziesiąt pięć procent czasu), a w użyciu zaś jedynie 5 procent w trakcie swojego życia.

Dlatego także każdy ośrodek miejski musi prowadzić mądrą i funkcjonalną politykę w tej dziedzinie. Ośrodki miejskie są przeładowane autami, przez to są korki, jest coraz mniej parkingów. To rodzi poważne trudności, z jakimi władze wielkich ośrodków miejskich muszą sobie poradzić. To zdecydowanie zadanie na najbliższą przyszłość.