Jak powinny wyglądać właściwie zaplanowane przygotowania zawodnika do zawodów triathlonowych.

Triathlon od kilku lat cieszy się ogromną popularnością, świetnie można to zobaczyć po liczbie zawodów, jakie się organizuje w sezonie. Dzisiaj zawodów, które się liczą jest już kilkadziesiąt, a cały czas pojawiają się kolejne, i na wszystkich widać tłumy uczestników. W zawodach triathlonowych startują ciężko trenujący zawodnicy, którzy się nastawiają głównie na wygraną, jak również normalni ludzie, dla których dużym sukcesem jest ukończenie zawodów i pokonanie własnych słabości.
read more

Triathlon od kilku lat zaczął być ogromnie popularny, świetnie to widać po ilości zawodów, jakie są organizowane w sezonie. Obecnie zawodów, które się liczą jest już kilkadziesiąt, a cały czas pojawiają się kolejne, i na wszystkich można zobaczyć sporo zawodników. W triathlonowych zawodach biorą udział mocno trenujący zawodnicy, nastawieni przede wszystkim na zwycięstwo, jak również normalni ludzie, dla których sukcesem będzie ukończenie zawodów i pokonanie swoich słabości.

Niektórzy potraktują to jako jednorazowy występ, dla niektórych będzie to wstęp do następnych zawodów i ciężkiego trenowania.

pływanie to jedna z części Thriatlonu

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dobrą sprawą jest w triathlonie to, że wyścigi organizuje się na różnych dystansach. Osoby zaczynające swoją przygodę występują przeważnie w jakimś krótkim, a jeżeli ich możliwości pozwolą, to za jakiś czas spróbować swoich sił na dłuższych dystansach.

Jeśli nie jesteś pewien, czy umieszczone na niniejszej stronie wiadomości są dość dokładne, to zobacz źródło, które posłużyło do stworzenia tego tekstu.

Jednak nawet na te krótkie zawody nie można pójść tak po prostu, bez żadnego przygotowania – zobacz ten link o szkole pływania. Niezbędny będzie właściwy trening, który przygotuje organizm na spory wysiłek i pozwalający na bezpieczne dotarcie do mety.Ponieważ triathlon jest złożony z trzech całkowicie odmiennych dyscyplin, to tego trening jest bardzo zróżnicowany. Oczywiście najważniejsze dla osób które zaczynają trenowanie jest ułożenie planu treningowego i jak najdokładniejsze jego pilnowanie. Ono Cie odpowiednio przypilnują .

Warto przy tym skorzystać z pomocy profesjonalnego trenera, żeby uniknąć mogących się pojawić błędów.

kolarstwo w thriatlonie

Autor: gabrielvilela
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiednio przygotowany triathlon trening powinien obejmować wszystkie trzy dyscypliny w różnych obszarach, czyli technikę, szybkość i wytrzymałość. Tylko kompleksowe ćwiczenia pozwolą na przygotowanie w taki sposób organizmu, że ukończenie zawodów będzie po prostu przyjemnością (zobacz tutaj o ofercie szkoły pływania), a nie straszną męczarnią. W dobrze zaplanowanym treningu zabraknąć też nie może miejsca na zwykłe ćwiczenia siłowe, wprawdzie wielu zawodników nie przepada za nimi, ale świetnie wzmacniają one mięśnie pracujące przy bieganiu, pływaniu albo jeździe na rowerze. Pełnią także ważną rolę ochronną przed niektórymi kontuzjami, jeżeli więc tylko będzie taka możliwość, to nie należy ich unikać.