Jak sprawnie przygodę zabawę z łyżwami czyli szybki poradnik dla każdego chcącego nauczyć się jeździć

Zimowa pora w mieście nie musi być bardzo nudna, z pewnością można znaleźć wiele ciekawych rzeczy które można zrobić. Do wyboru przecież będą kluby fitness, siłownie, a dla nie bojących się ubrania łyżew również lodowiska. W większości miast są kryte lodowiska, otwarte bez względu na aurę, a jeśli tylko jest odpowiednio chłodno, to funkcjonują również lodowiska otwarte.
read more

Zimowa pora w mieście wcale nie musi być nudna, na pewno są się znaleźć wiele interesujących rzeczy do zrobienia. Do wyboru są przecież kluby fitness, siłownie, a dla tych, którzy się nie boją założenia łyżew również lodowiska. W wielu miastach znajdują się kryte ślizgawki, czynne bez względu na aurę, a jeżeli tylko robi się odpowiednio zimno, to działają również lodowiska otwarte.

sporty zimowe

Autor: Sport-shop.pl
Lecz sporo osób nie chce się wybrać na ślizgawkę, gdyż nie umie jeździć, i uznaje to za niezwykle trudną rzecz. Inni się (więcej w serwisie) z kolei tłumaczą nieposiadaniem swoich łyżew, ale także jest to po prostu dobra wymówka. Jeśli chodzi o drugi argument, to przy każdej ślizgawce działają wypożyczalnie, w których za kilka złotych pożyczyć się da parę łyżew. Oczywiście jeśli ktoś zamierza więcej jeździć, to warto zakupić swoje, ale do dwóch wizyt na lodzie zupełnie powinno wystarczyć wypożyczenie. Cena za taką przyjemność kształtuje się przeważnie od paru do piętnastu złotych, więc nie jest jakoś strasznie wygórowana, na podobnym poziomie także kształtują się ceny za lodowisko.

O ile figurowe łyżwy można bez żadnego problemu wypożyczyć, to problemem dla wielu osób będzie to, że zupełnie nie wie jak jeździć na łyżwach. Na początku wydaje się to strasznie trudne, zwłaszcza przy utrzymaniu równowagi na cienkiej płozie. Wystarczy jednak odrobina potrenowania i poznania podstaw, aby w pełni się cieszyć tym wspaniałym sportem.

łyżwy
Na początku, zanim wyjdzie się na lód, warto chwilę pochodzić na hokejowych łyżwach, tym sposobem zacznie się uczyć utrzymywania równowagi. Po wejściu na lód na początku dobrze się przytrzymywać band, a po oswojeniu zacząć chodzenie. Nie trzeba przejmować się tym, że się upada, czy że prawie stoi się w miejscu, każdy kto umie jeździć też tak zaczynał dawno temu. Kiedy stanie i wolne chodzenie nie będzie już stanowić problemów, to kolejnym etapem będzie spróbowanie jazdy. W tym celu trzeba się lekko odpychać nogami na zmianę, przez co powoli zacznie się jechać do przodu. Równocześnie z nauką jazdy do przodu należy poznać hamowanie, to też jest niezwykle ważny element jazdy na łyżwach. Polecamy stronę .