Jak zacząć swoją przygodę z graniem w tenisa, jaki będzie potrzebny podstawowy sprzęt do grania

Jeszcze do niedawna tenis uważany był za snobistyczną dyscyplinę, dostępną jedynie dla nielicznych. Brało się to z kilku rzeczy, po pierwsze z małej ilości kortów, jakie dostępne były jedynie w dużych miejscowościach, dlatego też mieszkańcy pozostałej części kraju mogli mieć z nim styczność tylko na ekranie telewizora.
read more

Do niedawna jeszcze tenis uważany był za elitarną dyscyplinę, jedynie dla wybranych dostępną. Brało się to z kilku rzeczy, przede wszystkim z małej ilości kortów, jakie można było znaleźć tylko w największych miastach, dlatego też mieszkańcy pozostałej części kraju mogli go oglądać tylko w telewizji.

rakieta

Autor: Tatiana
Źródło: http://www.flickr.com
Problemem także był dostęp do samego sprzętu, był on trudny do zdobycia, kosztował fortunę i było na niego stać tylko nielicznych. Jednak od pewnego czasu sytuacja zaczęła się zmieniać, na nowo budowanych obiektach sportowych znajduje się również miejsce na boisko do tenisa, a tani sprzęt tenisowy jest obecnie dostępny dla każdego (dużo więcej przeczytasz na tej stronie).

Masz ochotę uzyskać większą ilość informacji na ten wątek? Jeśli tak, to odwiedź stronę internetową (https://proformasport.pl/power-rack-half-rack/), która przedstawia nie mniej istotne dane – są one niesamowicie wciągające.

Tak więc gra w amatorski sposób dużym problemem już nie jest, lecz jedna rzecz niestety się nie zmieniła. Jeżeli ktoś będzie chciał grać zawodowo i coś zacząć osiągać, to liczyć się musi z dużymi wydatkami, profesjonalny sprzęt, sztab trenerów, wynajęcie sali i wyjazdy na turnieje są dziś poza możliwościami większości rodzin, więc pod tym względem tenis pozostaje sportem dla wybranych.

Tak rzeczywistości do zaczęcia przygody z ziemnym tenisem starczy trochę chęci i odpowiedni strój, bo na każdym korcie można bez żadnego problemu pożyczyć jakąś rakietę razem z jego wynajmem.

piłka tenisowa

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak jeżeli ktoś będzie chciał zaangażować się nieco bardziej w granie, to powinien jednak zastanowić się nad własną rakietą. Jeśli kupi się sprzęt markowy, znanego producenta, takiego jak na przykład Wilson (przeczytaj dodatkowe informacje na Head albo Dunlop, to posłuży on przynajmniej parę lat, chyba że ktoś zacznie robić na tyle duże postępy, że zechce wymienić używaną rakietę na nową, lepiej dostosowaną do umiejętności i stylu gry. Posiadając kwotę złotych można już kupić dobrą rakietę, niestety wydawanie pieniędzy na produkty za trzydzieści zwyczajnie będzie stratą. Przy wyborze rakiety dobrze będzie poprosić o poradę jakiegoś doświadczonego sprzedawcę, znajdzie on model dopasowany do wysokości, preferowanego stylu grania i stopnia zaawansowania. Warto wcześniej także pograć kilkoma różnymi odmianami, żeby choć minimalnie wiedzieć, co się będzie potrzebowało.