Jak zostać taksówkarzem – podstawowe wiadomości

Otworzenie prywatnej działalności dotyczącej przewozu osób taryfą może być niezwykle dobrym pomysłem na firmę.


Transport osób taksówką jest działalnością zarobkową, jaka polega na odpłatnym transporcie klientów autem osobowym w wytyczane przez nich miejsce.
read more

Uruchomienie własnej działalności dotyczącej transportu osób taryfą może okazać się nadzwyczaj dobrym pomysłem na firmę.
Przewóz osób taksówką jest aktywnością zarobkową, która polega na płatnym przewozie klientów czterokołowcem osobowym w wyznaczane przez nich miejsce.

Sprężyna

Źródło: http://www.sxc.hu/
Cena za przejazd jest ustalona na ogół na podstawie konkretnej stawki za kilometr. Taksówka musi przeznaczona być do transportu osób (nie więcej jednak aniżeli dziewięciu pasażerów wraz z kierowcą) a także ich podręcznego bagażu.
taxi w warszawie

Autor: Murat Ertürk
Źródło: http://www.flickr.com
Kluczowe wymogi stawiane biznesmenom starającym się o licencję to głównie wymóg dobrej reputacji. Jeśli kandydat na taksówkarza spełnia też wymagania wiekowe, musi na dodatek uzyskać odpowiednią licencję. Radca gminy, jaka liczy powyżej 100 tys. mieszkańców, może wymagać od przyszłego taksówkarza poświadczenia o ukończeniu kursu w zakresie przewozu samochodowego taksówką, które zostało potwierdzone zdanym egzaminem, potwierdzającym znajomość topografii miasta jak też przepisów prawa lokalnego, przez przedsiębiorcę osobiście realizującego przewozy (a również zatrudnionych przez niego kierowców).

Masz wielki problem ze znalezieniem dobrego rozwiązania Twojego dylematu? Na pewno szybko pomoże Ci ta strona autokary lublin.

Tak dla przykładu wygląda sprawa taxi (polecamy również taksówka) w Warszawie.

Przyszły taksówkarz może przebrać każdy rodzaj działalności gospodarczej oprócz spółki partnerskiej. W naszym kraju możesz wybrać prowadzenie przedsiębiorstwa w ramach działalności jednoosobowej, spółki cywilnej albo spółki handlowej.

Przeważnie właściciele firmy świadczącej przewóz osób taryfą decydują się na otworzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Należy pamiętać, iż wszelka forma prowadzenia działalności wymaga od przyszłego taksówkarza spełnienia należytych warunków.