Jaki jest koszt montażu zaczepu do holowania oraz czy do każdego samochodu da się tego typu zaczep założyć?

Zamiast zakupować samochód dostawczy, można by rozwiązać kłopot przewożenia różnych rzeczy w odmienny sposób. Potrzebne będzie zamontowanie (jeśli go nie ma) zaczepu do holowania do naszego samochodu.
read more

Zamiast kupować pojazd dostawczy, można by rozwiązać problem transportowania różnych rzeczy w odmienny sposób. Konieczne będzie zamocowanie (jeżeli go nie ma) zaczepu holowniczego do naszego auta.

Nawet z niewielkiego auta można w taki sposób zrobić auto na wyjazd z całą rodziną.
osiedle

Autor: Vantage Development SA
Źródło: Vantage Development SA
Na każdej stacji benzynowej albo w wypożyczalni przyczepka – (przyczepka do minikoparki) jest do wynajęcia. prawo jazdy kategorii B uprawnia do holowania samochodem dowolnej przyczepy w tym przyczepy (kliknij przyczepy skrzyniowe) kempingowej. Prawo jazdy kat. B+E z kolei daje prawo do ciągnięcia przyczepki, która nie jest lekka oraz lawety. W pierwszej rubryce dokumentu rejestracyjnego jest podawana dozwolona masa przyczepki hamowanej, jaką może holować samochód. W rubryce drugiej z kolei jest miejsce na podanie dopuszczalnej zupełnej masy przyczepki niehamowanej, którą można podpiąć do auta. Przyczepka również ma własny dowód rejestracyjny i w jego rubryce F.2. podana jest kompletna masa przyczepy, która nie mogłaby być większa niż ciężar samochodu. Przyczepka hamowana tym odróżnia się od niehamowanej, że posiada ruchomy trzpień, nad jakim jest dźwignia hamulca ręcznego. W przyczepie niehamowanej tego systemu nie ma.
przyczepka

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
Jest możliwość montażu haka do większej części samochodów. Są to zwykle małe pojazdy. Do nich zamontowanie haka holowniczego będzie kosztować ok. 200 złotych. Będzie to wtedy tańszy odpowiednik. Za produkt uznanego wytwórcy będzie trzeba zapłacić około 450 PLN. Jeszcze bardziej kosztownie będzie wówczas, kiedy hak ma być zabezpieczony zamkiem. Istnieją nawet zaczepy za 2000, ale to już jest górna granica ceny. Mieć w pamięci należy, żeby wybrać zaczep uznanego wytwórcy. Dużo niedrogich zaczepów posiada słabe zabezpieczenie antykorozyjne. Za montaż zaczepu w warsztacie samochodowym trzeba zapłacić około dwustu złotych.

Posiadacze przyczepek kempingowych powinni mieć w pamięci, że mają małe ograniczenia jeśli chodzi o parkowanie przyczepy. Zestaw auta z przyczepą można by zostawić na jakimkolwiek parkingu, natomiast kłopot będzie po odłączeniu przyczepki od auta.