Jakie mamy filtry w samochodzie oraz które z nich są najbardziej ważne? Jakie posiadają właściwości?

W samochodzie istnieje wiele różnych filtrów, jakie od czasu do czasu trzeba wymieniać. Jak zaniedbamy takie czynności, to możemy mieć problemy z funkcjonowaniem takiego pojazdu, natomiast awarie poszczególnych podzespołów mogą generować duże koszty napraw w renomowanych serwisach samochodowych.
read more

W aucie mamy sporo przeróżnych filtrów, które okresowo musimy wymieniać. Jeśli zaniedbamy takie zabiegi, to można mieć problemy z funkcjonowaniem samego samochodu, natomiast awarie konkretnych podzespołów mogą generować duże koszty napraw w dobrych serwisach samochodowych.

Są przeróżne filtry, nie w każdym pojeździe są na przykład filtry do klimatyzacji, ale i tak jest coraz bardz Idź do: https://www.iowfilter.com/filtry-do-wentylacji-i-klimatyzacji.htmlrza i to na tym rodzaju skupimy się w poniższym tekście. Filtry powietrza aktualnie robione są w taki sposób, by były odpowiednie do konkretnych modeli silników. Charakteryzują się wyjątkowymi kształtami obudów oraz rozmiarami wkładów. Najistotniejszym zadaniem takiego filtra jest zatrzymywanie cząstek zanieczyszczeń w specjalnym materiale o porowatej, jak i trochę włóknistej strukturze. Materiał, który występuje w filtrze powietrza jest z pewnością mało wrażliwy na zmoczenie wodą, jak również olejem.

wnętrze samochodu, podniesiona maska

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo posiada właściwą przepustowość, jest ona zależna od grubości włókien jak również gęstości ich splotu. Filtr taki nie działa wyłącznie jak sitko, ale wykorzystuje w swym funkcjonowaniu również zjawiska fizyczne, na przykład bezwładność, która odrzuca drobiny pyłów na zewnątrz zakrętów w których są bardzo malutkie strużki powietrza, a także różne siły, które przyciągają wyrzucane zanieczyszczenia do włókien. Takie działanie powoduje, że filtr powietrza jest bardzo skuteczny, bardzo dobrze zatrzymuje wszelkie nieczystości, również te najmniejsze, jakie przy wolnym ruchu mogłyby przedostawać się przez pory struktury materiału, będącego w filtrze. Jeżeli filtr powietrzny jest w złym stanie, sprawia to, że silnik wydziela do atmosfery całą masę niebezpiecznych związków chemicznych. Sprawdź nasze produkty na iowfilter.com.Sprawdź nasze produkty na

Co więcej, w skrajnych przypadkach mogą powstać zakłócenia w równomierności pracy jednostki napędowej, jakie spowodowane są wzrostem oporów ssania powietrza. Niezmiernie często
używane są suche wkłady filtrujące wykonane ze specjalnego, porowatego surowca – papieru. Filtr taki jest skuteczny, należy go na pewno zmieniać. Zachowuje on swoje właściwości filtracyjne w przebiegach między 20-40 tysięcy kilometrów. Trzeba zaznaczyć, że papierowe wkłady filtrujące są jednorazowe, dlatego po ich wymianie należy je wyrzucić.