kierowcy

Wycieraczki do auta jako ważny element każdego auta

Gdyby spytać posiadaczy samochodów, jakie części ich zdaniem są najważniejsze, na pewno zdania padłyby różnorodne. Kierowcy doceniliby prawdopodobnie rolę silnika, opon, wytrzymałej karoserii. W kwestiach bezpieczeństwa być może wymieniono by mocne szyby, poduszki powietrzne i inne elementy zabezpieczające. W każdym samochodzie jest jednak wiele pozostałych elementów, na jakie nie zwraca się zazwyczaj tak dużej uwagi. Należą do nich z pewnością wycieraczki samochodowe. Może się wydawać, że ich rola jest jedynie higieniczna, jednak która osoba wie o tym, jak bardzo elementy te mogą zadecydować o bezpieczeństwie korzystania z samochodu. Dlatego tez powinno się pamiętać o ich systematycznej wymianie.
read more

Co jest odpowiedniejsze? Pielęgnacja samochodu samodzielnie czy w myjni?

Każdy kierowca jest na to skazany, chociaż jedni to lubią, inni nie. Nie, nie mówimy o prowadzeniu samochodu, ani tym bardziej o naprawianiu. Temat będzie dotyczył mycia samochodu. Większość z nas nie trudzi się tego typu zagadnieniem, ponieważ szeroka oferta myjni, coraz większa konkurencyjność i korzystniejsze ceny nie zachęcają, aby robić to samemu. Jednakowoż istnieją zmotoryzowani, którzy preferują sami zatroszczyć się o swój samochód. Lubią w sobotni poranek zrobić przegląd, dopompować koła, oczyścić deskę rozdzielczą czy doczyścić szyby. Też jesteś taką osobą?
read more

Samochód – warto wiedzieć, jak on działa

Wszyscy jesteśmy świadomi, jak bardzo upraszcza nam codzienność posiadanie samochodu. Umożliwia się zdecydowanie łatwiej przemieszczać, dużo sprawniej docierać do rozmaitych ważnych dla nas celów, skuteczniej realizować wszelakie sprawy. Jednakże auto to nie tylko pomoc, ale również obowiązek. Po pierwsze poruszając się nim, koniecznie powinniśmy dbać o własną technikę jazdy. Przecież to nie przelewki, jeśli się pod tym względem zaniedbamy, skutki mogą być tragiczne.
read more