kierowcy

Samochód – warto wiedzieć, jak on działa

Wszyscy jesteśmy świadomi, jak mocno ułatwia nam życie posiadanie samochodu. Dzięki niemu możemy się znacznie łatwiej przemieszczać, o wiele sprawniej docierać do przeróżnych ważnych dla nas celów, owocniej załatwiać wszystkie powinności. Jednakże auto to nie tylko pomoc, lecz także obowiązek. Po pierwsze jeżdżą nim, obowiązkowo musimy dbać o swą technikę jazdy. Przecież to nie przelewki, jeżeli się pod tym względem zaniedbamy, rezultaty mogą być katastrofalne.
read more

Wycieraczki do auta jako ważny element każdego auta

Gdyby spytać posiadaczy samochodów, jakie części ich zdaniem są najważniejsze, na pewno zdania padłyby różnorodne. Kierowcy doceniliby prawdopodobnie rolę silnika, opon, wytrzymałej karoserii. W kwestiach bezpieczeństwa być może wymieniono by mocne szyby, poduszki powietrzne i inne elementy zabezpieczające. W każdym samochodzie jest jednak wiele pozostałych elementów, na jakie nie zwraca się zazwyczaj tak dużej uwagi. Należą do nich z pewnością wycieraczki samochodowe. Może się wydawać, że ich rola jest jedynie higieniczna, jednak która osoba wie o tym, jak bardzo elementy te mogą zadecydować o bezpieczeństwie korzystania z samochodu. Dlatego tez powinno się pamiętać o ich systematycznej wymianie.
read more

Co jest odpowiedniejsze? Pielęgnacja samochodu samodzielnie czy w myjni?

Każdy kierowca jest na to skazany, chociaż jedni to lubią, inni nie. Nie, nie mówimy o prowadzeniu samochodu, ani tym bardziej o naprawianiu. Temat będzie dotyczył mycia samochodu. Większość z nas nie trudzi się tego typu zagadnieniem, ponieważ szeroka oferta myjni, coraz większa konkurencyjność i korzystniejsze ceny nie zachęcają, aby robić to samemu. Jednakowoż istnieją zmotoryzowani, którzy preferują sami zatroszczyć się o swój samochód. Lubią w sobotni poranek zrobić przegląd, dopompować koła, oczyścić deskę rozdzielczą czy doczyścić szyby. Też jesteś taką osobą?
read more