kierowcy

Idealne dla fanów pojazdów

Od niedawna mamy równouprawnienie. Jest ono związane też z motoryzacją. Nie żeby wcześniej kobiety nie interesowały się tą dziedziną życia, ale mimo wszystko to panowie mieli w niej prym. Obecnie sporo się pozmieniało i panie też znają się na motoryzacji. Kobiety potrafią dobrać olej, co robić, gdy zaczyna stukać w samochodzie, umieją zmienić koło. Nie potrzebują pomocy przy małych usterkach.
read more

Samochód – warto wiedzieć, jak on działa

Wszyscy wiemy, jak bardzo ułatwia nam życie posiadanie samochodu. Dzięki niemu możemy się zdecydowanie łatwiej przemieszczać, dużo sprawniej docierać do różnych istotnych dla nas celów, efektywniej realizować wszystkie sprawy. Jednak auto to nie tylko pomoc, ale również obowiązek. Po pierwsze jeżdżą nim, przymusowo musimy dbać o swoją technikę jazdy. W końcu to nie przelewki, jeśli się co do tego zaniedbamy, rezultaty mogą być katastrofalne.
read more

Co jest odpowiedniejsze? Pielęgnacja samochodu samodzielnie czy w myjni?

Każdy kierowca jest na to skazany, chociaż jedni to preferują, inni zdecydowanie mniej. Nie, to nie jest temat o prowadzeniu samochodu, ani tym bardziej o naprawianiu. Temat będzie dotyczył mycia samochodu. Większość z nas nie trudzi się takim zagadnieniem, gdyż szeroka oferta myjni, coraz większa konkurencyjność i korzystniejsze ceny nie zachęcają, by robić to samemu. Jednakowoż są zmotoryzowani, którzy preferują sami zadbać o własny samochód. Lubią w weekend zrobić przegląd, dopompować koła, wyczyścić deskę rozdzielczą czy umyć szyby. Też jesteś taką osobą?
read more

Wycieraczki do auta jako ważny element każdego auta

Gdyby spytać posiadaczy samochodów, jakie elementy ich zdaniem są najważniejsze, bez wątpienia zdania padłyby różnorodne. Kierowcy wymieniliby zapewne rolę silnika, ogumienia, wytrzymałej karoserii. W aspektach bezpieczeństwa być może padłoby na wytrzymałe szyby, poduszki powietrzne i pozostałe elementy zabezpieczające. W każdym samochodzie występuje jednak wiele innych części, na jakie nie zważa się zazwyczaj tak bardzo. Należą do nich bez wątpienia wycieraczki samochodowe. Może się wydawać, że ich funkcja jest jedynie higieniczna, jednak mało wie o tym, jak bardzo elementy te mogą zadecydować o bezpieczeństwie korzystania z samochodu. Dlatego tez powinno się pamiętać o ich systematycznej wymianie.
read more