Kilka porad o tym, w jaki sposób dobrze wybrać stój na polowania.

Każdy, kto musiał kiedyś przez parę godzin wędrować po leśnych odstępach doskonale wie, jak ważne przy tym będzie tym wygodne, porządne ubranie. Warunki w lesie są zupełnie inne niż w mieście, panują tam zupełnie inne temperatury a i błota i wilgoci będzie więcej. Przebywanie w takich warunkach przez więcej czasu nie tylko nie będzie to ani trochę przyjemne, ale na koniec może się zakończyć nawet jakąś chorobą.
read more

Każdy, kto kiedykolwiek musiał przez kilka godzin wędrować po lesie doskonale wie, jak ważne przy tym będzie tym wygodne, porządne ubranie. Leśne warunki są całkowicie odmienne niż na ulicach miast, panują tam inne temperatury a i wilgoci i błota będzie dużo więcej. Przebywanie w takich warunkach przez dłuższy okres czasu nie tylko nie będzie to ani trochę przyjemne, lecz ostatecznie zakończyć się może nawet jakimś przeziębienie.

ubrania

Autor: Kristian Bjornard
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu każdy, kto przebywa więcej w lesie zaopatrzyć się powinien w dobre ubrania, a tym bardziej jeżeli będzie się uprawiać myśliwstwo. Przede wszystkim myśliwi są blisko natury, bo w końcu chodzenie przez cały dzień po leśnej gęstwinie z pewnością dostarczy takiego kontaktu, lecz oprócz tego mieć oni powinni porządne wyposażenie, żeby im zwyczajnie było wygodne. A najważniejsze będą tu solidne i wytrzymałe ubrania myśliwskie, bo tylko w takich można będzie cały rok robić to co lubią. A że większość myśliwych będzie cały czas polować, jak tylko mają możliwość, to i ich ubiór musi być dostosowany do okresu roku.

myśliwy

Autor: tup wanders
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze w myśliwskim ubiorze będzie obuwie.

Ta świetna witryna na pewno Cię zainteresuje, gdyż jest w niej przedstawione naprawdę dużo ciekawych informacji na ten w tym miejscu temat.

Tu nie można iść na żadne kompromisy, bowiem obuwie musi być lekkie, nieprzemakalne i wygodne. W lesie nie ma wybrukowanych chodników, są za to błotniste tereny, krzewy i podmokłe łąki, i jeśli zaraz na początku buty zostaną zmoczone, to cała przyjemność z polowania będzie naprawdę wątpliwa. W chłodniejsze dni bardzo przydatne będą ciepłe, nieprzemakalne kurtki, tu także postawić należy na odpowiednią jakość i solidne marki. Ciekawą opcją w zimniejsze dni będą również polary. Bardzo dobrze nadają się one pod kurtkę, rewelacyjnie ochraniając przed chłodem. Do kompletu przydadzą się jeszcze wytrzymałe, również nieprzemakalne spodnie, rękawiczki, czapka na zimowe chłody i ubiór na zewnątrz będzie w zasadzie cały odpowiednio skompletowany. Nieco bardziej można sobie poszaleć z tym, co pod kurtką. Co prawda poleca się, żeby koszule myśliwskie uszyte były z przewiewnych tkanin, lecz nie jest to niezbędny i konieczny warunek.