Kim jest trener personalny, jakie ma wiedzę? Czy warto nim zostać, czy jest to proste?

Być może zawód trenera indywidualnego wydaje się obecnie wielu osobom dosyć osobliwy, lecz staje się on w coraz większym stopniu popularny. Coraz więcej osób więc ma plany, aby zacząć współpracę z trenerem albo samemu planuje wykonywać taki zawód. Czym jest taka praca i czy łatwo zostać takim fachowcem? Tego typu znawca jednorazowo współpracuje tylko z jedną osobą naraz, bardzo angażuje się w jej rozwój, planuje więc jej dietę, stwarza ćwiczenia i kontroluje ich wykonywanie.
read more

Może i zawód trenera indywidualnego wydaje się obecnie wielu osobom dosyć dziwaczny, ale staje się on coraz bardziej popularny. Coraz większa ilość osób więc ma w planach zacząć współpracę z trenerem lub samodzielnie planuje wykonywać ten zawód. Na czym polega taka praca i czy łatwo zostać takim specjalistą? Tego typu fachowiec jednorazowo współpracuje tylko z jedną osobą naraz, mocno angażuje się w jej rozwój, układa więc jej dietę, stwarza ćwiczenia i kontroluje ich wykonywanie.

trener

Autor: J@YGS
Źródło: http://www.flickr.com

Jego zadaniem jest pomoc klientowi w uzyskaniu jakichś określonych celów, np. może to być zrzucenie wagi lub wymodelowanie sylwetki. Klient może przy tym dobierać na przykład trening instruktażowy albo regularne treningi ze wsparciem instruktora. Pierwsza możliwość to spotkania w trakcie którego trener indywidualny Warszawa informuje zainteresowaną osobę, jakiego rodzaju ćwiczenia powinien robić. Ćwiczenia takie jednakże robi on przez cały czas samemu. Następna opcja ma taką zaletę, iż nadzór instruktora zmusza nad do dokładnego wykonywania zaleceń, to sprawia, że wyniki będą szybsze i bardziej wyraźne. Troszczy się on także o poprawne ich wykonywanie, jest to bardzo niezbędna kwestia, bo niewłaściwa gimnastyka może prowadzić do kłopotów zdrowotnych. Paca takiego typu jest dosyć ciekawa, jesteśmy w stanie bowiem trenować w domu, na siłowni lub na powietrzu. Rzeczywistą furorę zaś robią ostatnio treningi internetowe, czyli szkolenia oferowane przez internet. Jednakże nic nie zastąpi bezpośredniej relacji ze specjalistą. Istnieje bardzo dużo miejsc, w jakich jesteśmy w stanie spotkać się z tego rodzaju osobą jak trener prywatny trener gdańsk indywidualny Warszawa .

siłownia

Autor: Residorm Öğrenci Yurdu
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby zostać trenerem indywidualnym nie musimy kończyć żadnej szkoły, choć istnieje dużo kursów, natomiast niektóre z uczelni gwarantują też doszkalające sportowców kierunki, które są coraz bardziej znane. Najważniejsze są jednakże wiedza i praktyka, jednocześnie dobry trener powinien posiadać też świetny kontakt z ludźmi a także znać się na psychice. W odmiennym razie będzie mu trudno zmotywować innych do pracy. Trzeba o tym pamiętać, jak w planach mamy zostanie trenerem personalnym.