Którą bramę do garażu kupić? Jakie są typy? Które są najlepsze?

Zakup bramy garażowej w ogóle nie jest taki łatwy. Tradycyjne dwuskrzydłowe modele rozwierne odchodzą do historii, są jednak rzadziej kupowane. Są niezbyt komfortowe, ich otwieranie i zamykanie wymaga manualnego obsługiwania każdego skrzydła pojedynczo. Do tego, otwieranie skrzydeł tego rodzaju bramy wymaga sporej ilości przestrzeni przed garażem. Dlatego jeżeli mamy krótszy pojazd jest to problemem. Powinniśmy więc poszukiwać innego rodzaju rozwiązań.
read more

Zakup bramy garażowej wcale nie jest taki prosty. Klasyczne dwuskrzydłowe bramy rozwierne przechodzą powoli do historii, są coraz rzadziej kupowane. Są niezbyt komfortowe, ich otwieranie oraz zamykanie wymaga manualnego obsługiwania każdego skrzydła pojedynczo. Do tego, otwieranie skrzydeł tego rodzaju bramy wymaga dużej ilości wolnego miejsca na podjeździe. Dlatego jeżeli posiadamy krótszy pojazd jest to problematyczne. Powinniśmy w związku z tym poszukiwać innych rozwiązań.

mężczyzna

Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
Miejsce takich bram coraz częściej więc zajmują bramy uchylne i segmentowe.

Przeczytaj ten tekst, to również stanowi świetny artykuł prezentowanego problemu. Nie wahaj się i kliknij a z pewnością się nie zawiedziesz.

Z łatwością dobierzemy do nich siłowniki, które ułatwiają ich otwieranie bez konieczności wysiadania z samochodu. Tego typu bramy są do dostania w różnorakich wymiarach, a do tego rodzajach wykończeń, dzięki czemu z łatwością dostaniemy model, który będzie dopasowany do wielkości garażu czy wyglądu domu np. . Do wyboru są także bramy rolowane, nawijają się na bęben umieszczony pod sufitem albo blisko otworu garażowego.

Wymagają one natomiast naprawdę sporo miejsca nad porożem. Są również bardziej kosztowne niż bramy uchylne czy segmentowe. Bramy uchylne to bardzo solidny rodzaj. Ich najistotniejszym elementem jest skrzydło, które porusza się na specjalnych rolkach po umieszczonych wewnątrz garażu prowadnicach.

Nie ociągaj się! Prosimy – kliknij po więcej w hiperłącze i nie czuj żadnych ograniczeń. Opublikowaliśmy tam dla Ciebie dużo ciekawych postów.

Takie skrzydło bramy uchylnej co prawda jest trochę ciężkie, ale do jego otwierania nie potrzeba dużo siły. A to dlatego, iż mechanizm bramy ma sprężyny, które ułatwiają jego obsługę. Jeżeli zdecydujemy się na kupno takiej bramy musimy sprawdzić czy jest fabrycznie połączona z ościeżnicą, to sprawia, że jej montaż zabiera mniej czasu. Musimy także pamiętać, iż w czasie otwierania i zamykania skrzydło takiej bramy wystaje nieco poza obrys garażu. Sprawdź: .

brama garażowa

Autor: Hörmann
Źródło: Hörmann
To oznacza, iż musimy znaleźć mniej więcej 1-1,5 metrów na podjeździe. Bramy segmentowe zrobione są ze złączonych ze sobą paneli, które wypełnione są pianką poliuretanową. Zapewnia ona izolację termiczną oraz dźwiękową bramy. W czasie otwierania oraz zamykania skrzydło przesuwa się wzdłuż zamontowanych w środku garażu prowadnic i chowa pod sufitem. Dzięki swej budowie brama zagina się i nie zajmuje zbyt wiele miejsca na podjeździe. Powinno się takie bramy kupować w dobrych sklepach, jak bramy garażowe.