Które pojazdy są najczęściej obierane do tuningu oraz które elementy można by w nich odmienić?

Jak wiadomo każdy stosunkowo młodzieńczy fan Motoryzacji myśli o swoim samochodzie. A gdy już zdobędzie swe upragnione autko, chce dodatkowo jeszcze nieco przy nim pomajstrować tak, żeby rezultat końcowy był jak najbliższy jego oczekiwaniom.
read more

Zgodnie z tym co jest ogólnie wiadome każdy względnie młodzieńczy fan automobilizmu myśli o swym aucie. A kiedy już otrzyma swoje pożądane 4 kółka, pragnie dodatkowo jeszcze nieco przy nim pogrzebać tak, aby rezultat finalny był jak najbliższy jego wymogom.

malunek - samochód

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najczęściej obieranych przez takie persony samochodów jest BMW E36 tuning. Wyczynowa konwencja takiej firmy, doskonałe atuty jezdne, skuteczne podwodzie, mocne motory oraz napęd na tylne koła to wyłącznie co poniektóre czynniki, dla jakich tak wielokrotnie prowadzi się BMW E36 tuning. Nie bez wymowy jest też koszt samochodu. Wersje z początku lat 90-tych można kupić już poniżej pięciu tys. zł, przy czym ich stan techniczny zdarza się – delikatnie rzecz biorąc – rozmaity. Wersje z ostatniego roku realizacji BMW E36 tuning potrafią zaś kosztować już ok. 40 tysięcy zł. Takowy BMW E36 chiptuning wrocław cena najczęściej wykonywany jest na sposób tzw. niemiecki, czyli taki, aby stał się jak najbliższy oryginału. Dopuszcza się niewielkie zmiany, przykładowo małe obniżenie zawieszenia, jednak większe ingerencje nie są w grupie mile widziane.
Odmiennym samochodem entuzjastycznie dobieranym do przeróbek jest Vw Passat B5 tuning. W tym wypadku można zmienić np. hamulce, światła czy części systemu wydechowego. W takowym samochodzie producent mógł zamontować do wyboru np. silnik 2,8V6 czy 1,8 TURBO.

W ramach tuningu Passata B5 do tego pierwszego silnika także można dodać kompresor, co w rezultacie przyniesie nam silnik 2,8 TURBO. Z uwagi na bardzo dużą moc (ok. 400 koni mechanicznych) jazda autem z takowym silnikiem jest zalecana przeważnie na torze.