Mając chęć złączyć aktywność fizyczną z kontaktem z naturą, wszystko to zaoferuje Ci stajnia w Warszawie!

Prędkie tempo życia, chroniczny brak czasu dla siebie i dla bliskich jest poważnym problemem dzisiejszego świata. Naukowcy wykazali, że wiele chorób cywilizacyjnych wynika bezpośrednio ze stresu i braku kontaktu z przyrodą. Jeśli pragniesz utrzymać dobrą formę, koniecznie zainteresuj się aktywnością na świeżym powietrzu.
read more

Przyspieszające tempo życia, wieczny brak czasu dla siebie i dla bliskich jest ważnym problemem dzisiejszego świata. Naukowcy wykazali, że wiele chorób cywilizacyjnych wypływa bezpośrednio ze stresu i braku kontaktu z przyrodą. Jeśli pragniesz utrzymać dobrą formę, koniecznie zainteresuj się aktywnością na świeżym powietrzu.

koń

Źródło: flickr.com
Rozwiązaniem wartym uwagi jest jeździectwo. Dobroczynne skutki kontaktu z końmi były znane już w starożytności. Ta niezastąpiona forma aktywności fizycznej cechuje się bardzo szerokim spektrum działania. Udowodniono, że osoby uprawiające jeździectwo znacznie skorygowały postawę ciała, udoskonaliły swoją koordynację ruchową oraz równowagę.

Wielki wpływ na organizm ma również sam kontakt ze zwierzęciem, czego potwierdzeniem jest skuteczność hipoterapii. Płynne ruchy, będące efektem współpracy człowieka i konia dają poczucie niezwykłej harmonii, uspakajając zszarpane nerwy i pozwalając odzyskać wewnętrzny spokój, co z kolei pozwala złagodzić różnorakie dolegliwości, takie jak nerwice czy stany depresyjne. Kto powinien zainteresować się jeździectwem? Wszyscy, którym zależy na utrzymaniu równowagi ciała i ducha.

jeździectwo

Autor: Jack_IOM
Źródło: http://www.flickr.com
Sportowe obozy jeździeckie oferują szeroki zakres aktywności, dzięki czemu wszyscy zainteresowani mogą może dobrać odpowiednią dyscyplinę niezależnie od wieku, predyspozycji czy umiejętności, w związku z czym stanowią fantastyczne rozwiązanie dla rodzin, chcących aktywnie spędzać wspólny czas. Posiadanie własnego konia wiąże się ze sporymi wydatkami. Składa się na to nie tyko zakup zwierzęcia, należy pamiętać również o stajni, konieczności nabycia odpowiedniego sprzętu, codziennej pielęgnacji i stałej opiece weterynaryjnej, czego koszt może sięgać nawet 30 tysięcy złotych rocznie.

Sportowe obozy jeździeckie są alternatywą dla wszystkich tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup własnego konia – kliknij tutaj (kliknij tutaj). Jest to genialna propozycją dla wszystkich, nie tylko dla pasjonatów koni, przez co cieszy się niemalejącą popularnością wśród dzieci i młodzieży spragnionej kontaktu ze zwierzętami. Wykwalifikowana kadra trenerów i wychowawców sprawia, że sportowe obozy jeździeckie są wyśmienitą propozycją dla wszystkich chcących rozszerzyć swoje umiejętności jak i obudzić w sobie nową pasję, nie nadwyrężając zbytnio domowego budżetu.