Mały samochód to nie musi być problem! Wybieramy bagażnik

Samochód to niezależność, trzeba przyznać, kiedy mamy świadomość, iż dojedziemy nim prawie w każde miejsce, gdzie tylko chcemy. Nie musimy denerwować się rozkładem autobusów i pociągów, nie jesteśmy zmuszeni zdążyć na ostatni kurs, nie musimy się zastanawiać, czy w danym miesiącu dojedziemy do jakiegoś miejsca (przykładowo, w zimę ciężko dojechać do wielu miejscowości nadmorskich). Jednakże auto to również wydatki i pozostałe zmartwienia. Jednocześnie, jeśli mamy nieduży samochód zaczyna nam doskwierać jego mały bagażnik.
read more

Samochód to wolność, można powiedzieć, kiedy mamy poczucie, iż dojedziemy nim prawie wszędzie, gdzie tylko chcemy. Nie musimy stresować się rozkładem autobusów i pociągów, nie jesteśmy zmuszeni zdążyć na ostatni kurs, nie musimy się zastanawiać, czy w danym miesiącu dotrzemy do jakiegoś miejsca (przykładowo, w zimę trudno dotrzeć do wielu nadmorskich miejscowości). Jednocześnie auto to także wydatki i inne zmartwienia. Jednocześnie, jeśli posiadamy małe auto zaczyna nam doskwierać jego mały bagażnik.

Taki moment przychodzi. Dotychczasowo udawało się zmieścić wszystko w tym niedużym, tylnym bagażniku samochodowym. No ale tak naprawdę nie podróżowałeś gdzieś daleko. Aktualnie pragniesz pojeździć trochę po Europie, specjalnie poprosiłeś o dłuższy urlop, żeby taki plan zrealizować. No a tu utrudnienie… Nie ma się co jednakowoż martwić, musisz się po prostu zaopatrzyć w dodatkowy bagażnik dachowy albo box dachowy. Wiesz jednakże, iż zakup takiej rzeczy to nie jest po prostu kupno dywaników samochodowych , więc jesteś zmuszony się trochę w tej materii dokształcić, żeby wybrać jak najlepiej.

Pamiętaj o paru podstawowych rzeczach (więcej na stronie).

Samochód terenowy marki Ford

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim, co masz w planach przewozić? Dzięki temu wybierzesz wielkość optymalną, to znaczy, iż z jednej strony musisz pamiętać o swoich potrzebach, a z drugiej musisz pamiętać o wielkości samochodu. Nie kupuj bagażnika w internecie. Najlepiej pojedź po niego samochodem, ponieważ bagażniki uniwersalne często nie pasują.

Kliknij ten link i zgłąb więcej wskazówek (http://s-performance.pl/oferta/chip-tuning/) tyczących się rozpatrywanej w tym artykule kwestii. Te porady na pewno również na długi czas zostaną w Twej głowie.

Być może jesteś też zapalonym rowerzystą, pamiętaj więc o tym wybierając wielkość boksu. Jeśli bowiem zdecydujesz się na bagażnik bardziej węższy to oprócz niego uda Ci się zamontować tam też rower.

Jeśli chodzi o rowery to bez żadnych kłopotów możesz je także przewozić na bagażnikach zamocowanych do tylnego koła zapasowego. Jednak musisz pamiętać, iż taki bagażnik nie może zasłaniać ani tylnych świateł, ani tablicy rejestracyjnej. Jeżeli Twoje auto to model kombi lub hatchback to sprawdź, czy bagażnik nie będzie uniemożliwiał otwarcie tylnych drzwi do góry, a także że ich nie uszkodzi. Być może posiadasz belki na dachu (bagażnik bazowy), jeśli tak, montaż boksu będzie znacznie prostszy. Jednak tego typu rozwiązanie posiada także dużego minusa, gdyż system mocowania boksów do tego typu belek potrzebuje trochę miejsca, tak więc będziesz miał go trochę mniej na bagaż. Czytaj dalej –