Mata do jogi – jaką wybrać?

Akcesoria do jogi oferowane są przez niemało fachowych sklepów. Asortyment jest niezmiernie rozległy, co z pewnością należy uznać za ogromną zaletę, jednak często nie wiemy, czym kierować się w czasie ich wyboru. W związku z tym dziś odpowiemy na dwa znaczące pytania – czym kierować się w trakcie wyboru maty do jogi oraz jakim sposobem o nią dbać?
read more

Akcesoria do jogi oferowane są przez niemało profesjonalnych sklepów. Asortyment jest nadzwyczaj rozległy, co z pewnością powinno się uznać za sporą zaletę, chociaż częstokroć nie wiemy, czym kierować się w czasie ich wyboru. Wskutek tego teraz odpowiemy na dwa ważkie pytania – czym kierować się w toku wyboru maty do jogi oraz jak o nią dbać?

Istnieje niezwykle sporo rodzajów i typów mat do jogi.

Czytasz teraz bardzo interesujący artykuł, więc na pewno zaabsorbuje Cię także ten udostępniony tu (https://www.skalnik.pl/odziez/akcesoria/kominiarki-maski) materiał – on również jest warty Twojego zainteresowania.

Różnią się one wieloma parametrami, takimi jak długość, szerokość, grubość, a także typ użytego materiału, wygląd i rzecz jasna cena. Poniektóre maty zdołają mieć właściwości antypoślizgowe, inne zaś nie. Każde te czynniki musimy wziąć pod uwagę w trakcie wyboru maty do yogi. Jeżeli chodzi o długość, najpopularniejsze są maty, które mają 180cm. Jednakże maty do yogi muszą posiadać minimum tyle długości, jak wiele posiadamy wzrostu. Jeśli chodzi o szerokość, nieraz wybierane są maty, jakie mają 60cm szerokości. Jednak osoby, które są szersze w barkach powinny zdecydować się na szersze maty. Wyróżniamy maty o różnorodnej grubości, niezwykle cienkie, oraz także znacznie grubsze. Jednostkom początkującym, jakie jogę uprawiają hobbystycznie, naturalnie wystarczą cieńsze maty. Profesjonaliści zaś winni zdecydować się na maty o większej grubości.

Ćwiczenia relaksacyjne

Autor: iStock
Źródło: iStock
Ważka jest również trwałość – dobra mata do yogi powinna być mocna i odporna- odkryj więcej tu Należałoby również sprawdzić, której gwarancji na matę udziela dana firma. Niektóre firmy proponują nawet dożywotnią gwarancje. Cena też jest znaczącym czynnikiem w trakcie wyboru maty. Mnóstwo ludzi zwraca na nią dużą uwagę. Jeśli ciekawi Cię wyśmienita mata do jogi cena zdoła być dosyć wysoka. Maty o mniejszych parametrach technicznych na pewno będą trochę tańsze- przeczytaj informacje.

Matę powinno się regularnie czyścić, szczególnie jeśli chcemy, żeby na dłużej zachowała ona swoje wyśmienite właściwości. Możemy do tego użyć specjalnych środków przeznaczonych do polerowania mat czy ściereczki namoczonej w wodzie. Nie winno się używać do polerowania mat silnych detergentów. Mało tego mat nie powinno się prać w pralce, albowiem zdołałyby wtedy ulec zniszczeniu.