Moda dla dzieci – czy warto jej ulegać? Czym musimy się kierować, dobierając strój dla naszego malucha?

Ogromna część ludzi dość mocno ciekawi się modą. Stosowny dobór garderoby uznajemy za część naszej atrakcyjności fizycznej, przejaw troski o to, jak jesteśmy odbierani przez innych. I jest w tym trochę prawdy – przecież każdy z nas ma różne kolory i fasony, które do niego mniej czy bardziej pasują.
read more

Ogromna część społeczeństwa dość mocno ciekawi się modą. Odpowiedni wybór garderoby uznajemy za element naszej atrakcyjności fizycznej, objaw troski o to, jak jesteśmy odbierani przez innych. I jest w tym trochę racji – przecież każdy z nas ma rozmaite kolory oraz fasony, które do niego mniej czy bardziej pasują.

Szukasz butów sportowych dla dzieci?
A w jaki sposób to wygląda, jeśli chodzi o dzieci? Tutaj przy doborze ubrań i dodatków powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim zdrowie i komfort maluszka. Dziś dobór ubranek dla najmłodszych jest wyjątkowo obszerny. Wzoruje się je na tych przeznaczonych dla starszych, można się bawić, kreować rozmaite stylizacje. Lecz czy to na pewno konieczne? Czy półbuty i buty dziecięce muszą przypominać te z aktualnej kolekcji, by nasza pociecha odpowiednio się w nich czuła? Chyba niekoniecznie. To raczej nasza fanaberia nieźli faktyczna potrzeba dziecka.

Zaintrygowały Cię wątki stworzone w tym artykule? Czujesz jednak braki? Więc namawiamy do nowej strony – idź tutaj i przeloguj się tam.

Oczywiście wszystko zależy także od wieku, lecz brzdąc prawdopodobnie chciałby się po prostu swobodnie czuć oraz fajnie bawić, a to my mu dyktujemy swoje upodobania i ambicje. Chcemy, by robiło właściwe wrażenie, było lepsze od innych dzieci oraz ich rodzice podziwiali naszą pociechę.

buty dla dzieci

Autor: C x 2
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz zastanówmy się dobrze – czy nie korzystniejszym wyborem będą po prostu zwyczajne buty sportowe dziecięce? Przecież maluchy mnóstwo się ruszają, biegają, wariują. Musi im być w związku z tym nade wszystko komfortowo, ale istotna jest również swoboda oraz bezpieczeństwo. Ich kości, stopy właśnie się kształtują, rosną, ważne dlatego, aby buty pozwalały na właściwy rozwój organizmu i ani go nie zwalniały, ani nie zniekształcały.

Buty Riko to synonim wygody
Ponadto przemyślmy, czy warto już tak małym dzieciom wpajać kult wyglądu zewnętrznego, pokazywać, iż nasza pozycja w społeczeństwie jest uzależniona od tego, co na sobie mamy. W końcu nie wszyscy rodzice są w tak samo korzystnej sytuacji materialnej, a nie powinno to być powodem tworzenia się sztucznych podziałów pomiędzy dzieciakami. Pozwólmy im pozostawać sobą, poznawać przeróżnych ludzi oraz zachowywać się naturalnie. Zezwólmy im samemu decydować, co nałożą na siebie każdego dnia. Na pewno w przyszłości będą nam za to wdzięczne, ciesząc się, że miały normalne, szczęśliwe dzieciństwo bez sztuczności i krzywdzących uprzedzeń.Sprawdź ten link