Myślisz o triathlonie? To najlepsza chwila, by pomyśleć o wzmożonych treningach, by przygotować się do niego wyjątkowo porządnie

Aktywność ruchowa powinna stać się istotną częścią życia ludzi, ponieważ pomaga zachować ciało w dobrej formie oraz zatroszczyć się o wydolność poszczególnych układów. Kluczowe jest, by odnaleźć idealną aktywność sportową dla siebie, dobraną pod kątem możliwości fizycznych konkretnej osoby, jak też sprawiającą dużo satysfakcji.
read more

Aktywność fizyczna powinna stać się ważną sferą życia ludzi, gdyż pomaga zachować ciało w dobrej formie i zatroszczyć się o wydolność poszczególnych układów. Ważne jest, żeby odnaleźć doskonałą dyscyplinę sportową dla siebie, dobraną pod względem warunków fizycznych konkretnej osoby, jak także sprawiającą wiele radości.Triathlon okazuje się coraz modniejszy

Polacy coraz częściej decydują się na aktywności sportowe, jakie zezwalają na uczestnictwo w różnych zawodach oraz na podjęcie współzawodniczenia. Biorą udział w biegach ulicznych i maratonach, angażują się w wzmożone treningi oraz różne wyzwania i akcje. Dyscypliną, która zyskuje coraz większe wzięcie pośród Polaków, jest triathlon. Rzeczona dyscyplina stanowi tak naprawdę połączenie trzech aktywności: biegu, jazdy na rowerze i pływania. Jest ona bardzo wymagająca i zmusza do znakomitego przygotowania, ale jednocześnie jest gwarantem świetnej formy oraz wyśmienitej zabawy.

bieg

Autor: Funk Dooby
Źródło: http://www.flickr.com


Przygotowanie do triathlonu nie bywa proste

Treningi związane z jedną aktywnością sportową bywają niełatwe i wymagające, tymczasem w triathlonie musi przyszykować się do występu aż w trzech różnych i w każdej z nich trzeba pracować jak najlepiej. Oni Ci w tym pomogą . W momencie, gdy zaplanowało się podjęcie treningów do wspomnianej dyscypliny, warto stworzyć sobie odpowiedni plan, który pomoże pogodzić tak wzmożone treningi z codziennością życia. Warto określić tę dziedzinę triathlonu, w której czuje się niepewnie oraz zmierzać do jej doskonalenia. Nie znaczy to mimo wszystko, że można zaniedbać pozostałe dyscypliny, wszystkie etapy triathlonu wymagają intensywnych przygotowań.

Regeneracja też okazuje się istotna

Profesjonalni trenerzy podkreślają, jak ważną kwestią jest wypoczynek. Tacy są tutaj . Nawet przy tak intensywnych treningach, jakimi niezaprzeczalnie okazują się przygotowania do triathlonu, trzeba zagwarantować sobie co najmniej jeden dzień wypoczynku w tygodniu. Kolejne treningi należy planować tak, żeby organizm miał czas na regenerację. To naprawdę istotne, jeśli pragnie się uniknąć nieprzyjemnej kontuzji oraz kontynuować przygotowania do startu.