Na co komu chip tuning, czyli parę kwestii o metamorfozie sterownika silnika w autach.

Nie wszyscy chcą mieć auto ze standardowym uposażeniem. Wiele ludzi chce samochód, który nie wyjątkowe i niepowtarzalne. Aby auto prezentował się wyjątkowo trzeba je optymalnie przeobrazić, najlepiej będzie oddanie samochodu zawodowcom. Kim jednakże są ci fachowcy?
read more

Nie każdy chce posiadać auto ze standardowym wyposażeniem. Wiele osób chce auto, które nie wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Aby auto prezentował się wyjątkowo należy je optymalnie tuningować, najlepszym pomysłem powinno być zaprowadzenie auta fachowcom. Kim jednakże są owi specjaliści?

Najbezpieczniej jest zdecydować się na rewelacyjny i promowany serwis chip tuning. Po co w ogóle tuninguje się samochody i co można w nich zrobić? Samo tuningowanie wizualne zwykle nie starcza, a najkorzystniej jest Firma tuningowa S-Performancetuningować auto elektronicznie.

szybko poruszający się samochód

Autor: Klaudyna
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj najpopularniejszym w chip tuning jest zwiększanie mocy silnikowi samochodu. Bardzo ważne jest również doskonała reakcja gazu na nacisk, a także niewielka turbodziura. Chip tuning to w dużej mierze tuning elektroniczny poszczególnych fragmentów silnika. Podstawowym zadaniem chip tuningu jest podrasowanie atrybutów silnika pojazdu, a ma to miejsce poprzez zmienianie konkretnie oprogramowania sterownika, czyli korekty tego programu. Modyfikacja tego sterownika polega na powiększaniu mocy silnika. Zazwyczaj stosuję się ją, by zmaksymalizować prędkość, dawkę paliwa, kąt zapłonowy, moment wtrysku oraz kilka innych elementów silnika.

Mechanik

Autor: K.G.23
Źródło: http://www.flickr.com

Całość da się zmienić dzięki temu, że auto na benzynę zawiera narzędzie określane mianem sterownika silnika. To konkretnie w owym miejscu zachodzą wszystkie procesy silnikowe, a więc jest to komputer które podlega konkretna praca silnika. Ten system umiejętnie potrafi dysponować wszystkimi procesami, takimi jak przykładowo regulowanie benzyny, lub też zapłonem. Z chip tuningu najczęściej korzystają ludzie, którzy dbają o własne samochody i pragną odzyskać taką moc silnika, jakiej pożałował producent. Właśnie dla owych osób jest chip tuning (s-performance – chip tuning cena) – wystarczy najpierw zabawy z chip tuningiem.

Dzięki temu odzyskuje się konie mechaniczne zabrane przez producenta. Jednocześnie zmiany w silniku spowodują lepsze przyspieszenie pojazdu, a też pozwoli osiągnąć większe bezpieczeństwo podczas jazdy, bo samochód jedzie łatwiej i wygodniej się trzyma szosy. Chip tuning to korzyść dla każdego fana motoryzacji.